Výlet 1.A na zámek Potštejn

Dne 30.5. jsme se vydali na výlet pohodlným, roztomilým malým autobusem s p. Pánkem, cesta pěkně ubíhala, obzvlášť když jsme se hned v Bezděkově dozvěděli, kdo kde bydlí, kde je hospoda, obecní úřad a hřiště. Na zámek Potštejn jsme dorazili za zpěvu písniček- hlavní DJ a organizátor zábavy byla Markétka. Pohodlí zámku, který je vždy nachystán pro malé děti jistě řada z vás zná. První příjemný okamžik po uvítání byl odpočinek v zámecké cukrárně a svačina, děti daly přednost samozřejmě svačinkám od maminek. Následoval výběr a nákup suvenýrů zaměřený hlavně na pohledy, čelenky a meče. Škola kouzel byla inspirující a odehrávala se v chladivém přítmí někdy i strašidelně podbarveném. Věštění z koule, omlazovací lektvar, levitace, létání na košťatech, setkání s vrstevníkem Leonarda da Vinciho a hravě pohybové úkoly v parku, vše se nám moc líbilo. Na závěr povolena jedna zmrzlina nebo nanuk a hurá zpět. A teď se nám o tom může zdát. Dobrou noc.

vylet 1A 01 vylet 1A 02 vylet 1A 03 vylet 1A 04
    vylet 1A 05 vylet 1A 06 vylet 1A 07 vylet 1A 08