Z pohádky do pohádky

V úterý 9. května nezasedli žáci 1. B do lavic jako ostatní děti, ale sešli se v 9 hodin v penzionu U Kozlů v Horním Bradle, kam je přivezli rodiče na relaxační pobyt. Poté, co jsme se ubytovali, dostali jsme první úkol hry „Z pohádky do pohádky“ a rozdělili jsme se na 4 družstva. Pak jsme se vypravili prozkoumat nejbližší okolí. Šli jsme směrem na Polom (prales) a přes fotbalové hřiště jsme se vraceli zpět na oběd. Vzhledem k tomu, že bylo po dešti a tedy dost mokro, většina si namočila boty a musela je tedy sušit. Odpoledne jsme pak vyrazili raději v holínkách. Zadováděli jsme si na školním hřišti a pokračovali jsme po turistické značce do lesa směrem na Lipku. Cestou zpět nás v areálu chatkového tábora překvapil drobně poletující sníh. Večer jsme si pak četli a zapsali první zápis do deníčků.

relaxacni pobyt 1bi 01 relaxacni pobyt 1bi 04 relaxacni pobyt 1bi 08 relaxacni pobyt 1bi 12

Ve středu dopoledne jsme se věnovali Slabikáři a Matematice, plnili jsme další úkoly pohádkové hry, napsali jsme pohledy domů a šli jsme je poslat na poštu. Odpoledne jsme trávili na fotbalovém hřišti a v lese okolo – kluci hráli fotbal, děvčata stavěla v lese chaloupky. Večer jsme pod vedením zdravotnice Adélky batikovali trička a zase jsme zapisovali a kreslili do deníčků. Aby se nám dobře usínalo, pustil nám pan správce na dobrou noc pohádky s krtečkem.

Ve čtvrtek jsme se probudili do krásného slunečného dne a hned po snídani jsme vyrazili do „vánočního království“ – továrny na vánoční ozdoby. Tam jsme nejen obdivovali práci se sklem, ale také jsme nějaké vánoční ozdoby měli možnost nakoupit. Cestou zpět jsme se zase stavili v místní málotřídní škole, ale tentokrát jsme ji prozkoumali zevnitř: prohlédli jsme si třídy, kde se děti učí ve spojených ročnících a chvíli jsme si mohli pohrát v jejich školní družině a herně. Odpoledne pro nás paní vychovatelka připravila stopovanou a ještě před tím jsme opět plnili další pohádkové úkoly. Večer pak zase deníčky a pohádky na lepší usínání, tentokrát Bob a Bobek.

relaxacni pobyt 1bi 14 relaxacni pobyt 1bi 36 relaxacni pobyt 1bi 42 relaxacni pobyt 1bi 49

V pátek ráno jsme vyklidili pokoje, vyřešili jsme poslední úkol pohádkové hry a všichni jsme se netrpělivě těšili na celkové vyhodnocení a také jsme byli zvědavi, jak dopadneme v bodování čistoty a pořádku. Konečně jsme se dočkali! Všichni jsme si domů odvezli knížku a diplomy, zahráli jsme si ještě hru „Na lišky a zajíce“ a po obědě si nás rozebrali rodiče a frčeli jsme domů. Děkujeme manželům Daleckým za to, jak se starali o naše bříška a o to, aby nám bylo teplo a aby nám nic nechybělo.

Mgr. Zuzana Bílková