Ukázka dravců záchranné stanice Seiferos

11. května ožil náš školní dvůr – zaplnili ho dravci ze záchranné stanice Seiferos. Mohli jsme spatřit naši nejmenší sovičku (kulíška nejmenšího), ale také supa. Celkem jsme viděli přes 20 zástupců dravců a sov. Dravci předvedli různé způsoby lovu. Nejvíce se u nás líbilo puštíkům, kteří po vypuštění odlétli na nejbližší stromy a ukázali nám, že ani zvířata vždy neposlouchají hned. Se slétnutím si dali načas. Někteří žáci si mohli vyzkoušet přivolání dravce a jeho „dolet“ na ruku. Protože nám přálo počasí, vydařila se akce z pohledu chovatelů dravců i nás. Pokud by někdo chtěl vidět další ukázky, vystupují členové skupiny Seiferos na zámku v Lednici a srdečně tam zvou všechny návštěvníky.

dravci 02 dravci 21 dravci 24 dravci 36

Mgr. Hana Ošlejšková