Kam po škole?

To byla otázka, na kterou nám mohla odpovědět návštěva Technohrátek v SOU zemědělském ve Chvaleticích. Konala se ve středu 12. 4. a zúčastnilo se jí 10 škol. V dopoledním bloku si chlapci z osmé třídy mohli vyzkoušet výrobu hrací kostky, dotvoření kovové růže, výměnu pneumatiky u osobního automobilu, zapojení prodlužovacího kabelu vleku, spojování vodovodního potrubí a nakonec jízdu na traktoru. Vyzkoušeli si tedy práci zámečníka, kováře – klempíře, instalatéra, automechanika a řidiče. Poté následovala vědomostní soutěž Hej ty, víš to? Celkově jsme se umístili na 5. místě. To, že jsme se neumístili na předních místech nás sice mrzelo, ale přijeli jsme si prohlédnout střední školu a vyzkoušet si řemesla. A to se nám povedlo. Svědčí o tom přiložené fotografie.

technohratky chvaletice 01 technohratky chvaletice 02 technohratky chvaletice 03 technohratky chvaletice 04 technohratky chvaletice 05

Mgr. Hana Ošlejšková