Technohrátky

technohratky 15Projekt TECHNOHRÁTKY, který jsme tentokrát navštívili s třídou 8.A, hostila 7. března SPŠPS v Pardubicích. Po slavnostním zahájení v Domě hudby na žáky čekalo celkem 6 stanovišť, kde si pomocí praktických ukázek a úkolů mohli "osahat" a přiblížit jednotlivé studijní obory. Prošli jsme pekařskou a cukrářskou dílnou, biologickou a reologickou laboratoří, zkusili jsme si dovednosti oborů kuchař-číšník a prodavač. Na všech stanovištích jsme sbírali body za zručnost, poté nás ještě čekal znalostní kvíz. Sice jsme nedosáhli na medailové příčky, ale přesto si všichni den užili. Některé žáky dokonce škola tak zaujala, že uvažují o studiu na některém z oborů.

Celý projekt hodnotíme jako velmi zdařilý a přínosný. Jak nám šlo tvarování rohlíků a housek, zdobení koláčů a dortů, práce v laboratoři nebo balení zboží, můžete vidět ve fotogalerii.

technohratky 01 technohratky 02 technohratky 03 technohratky 04
    technohratky 05 technohratky 06 technohratky 07 technohratky 08