Vážení rodiče a žáci,
naše škola chce v tomto školním roce opět pořádat poznávací zájezd do Anglie pro žáky 7. - 9. ročníků. Bohužel se nám nepodařilo zajistit původně nabízený zájezd (cestovní kancelář nesehnala vhodný volný termín), ale podařilo se nám zajistit zájezd s jinou cestovní kanceláří s trochu odlišným programem. V příloze naleznete podrobné informace k zájezdu, cenám vstupů, informace o pojištění atd. I přes tuto změnu zůstávají v platnosti předchozí přihlášky (již donesené). Pokud by se vám ale tento zájezd nelíbil, či nevyhovoval vám termín, kontaktujte mě prosím, zruším přihlášku. Pokud byste měli zájem o tento zájezd a nejste ještě přihlášeni, dejte mi prosím vědět.

Vzhledem k tomu, že máme ještě několik volných míst v našem zájezdu do Anglie, rozhodli jsme se ho nabídnout i pro žáky 6. ročníků.

Mgr. Iva Sedláčková
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
te.: 734 579 103

V příloze naleznete následující dokumenty:  


Platby se budou platby hradit přímo na účet CK, použijte prosím následující údaje k platbě, podrobnější údaje (částka, rozpis) zašleme po podepsání smlouvy:

Č. účtu – Česká spořitelna, č. ú.: 5364168309/0800
Variabilní symbol: Rodné číslo žáka
Specifický symbol: 2301169

Při platbě je nutné uvést správně jak variabilní symbol (rodné číslo studenta), tak specifický symbol (číslo zájezdu). V opačném případě nemusí dojít ke správnému spárování platby s příslušným zájezdem.

K účasti studentů ve věku 18 a více let se váže příplatek za ubytování a stravu v hostitelských rodinách ve výši 200 Kč/osoba/noc. Pokud by o účast na zájezdu měly zájem i dospělé osoby (například rodiče studentů), je třeba CK informovat s dostatečným časovým předstihem.  

Pro speciální diety (bezlepková, diabetická, jiná speciální dieta, potravinové alergie) ve stravě v hostitelských rodinách se váže příplatek 230 Kč/osoba/noc.

 Ve Velké Británii je ubytování zabezpečeno v rodinách s plnou penzí v dvoj-, troj- a čtyřlůžkových pokojích (snídaně a večeře v rodinách, oběd chystá rodina formou balíčku – zpravidla sendvič, malé pití a chipsy, příp. ovoce).

Doprava je zajištěna zahraničním autobusem, který je vybavený klimatizací, TV, DVD, bufetem (teplé a studené nealkoholické nápoje) a WC.

Každý zájezd doprovází průvodce naší CK.

V ceně zájezdu je zahrnuto ubytování v hotelu F1 (bez snídaně), ubytování v hostitelských rodinách s plnou penzí, doprava od Vaší školy autobusem, přeprava přes kanál La Manche, pojištění léčebných výloh v rozsahu ČSOB do výše 3,5 mil. Kč, pojištění odpovědnosti za škody do výše 2 mil. Kč, pojištění ztráty zavazadel, úrazové pojištění a pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 80 % stornopoplatků (limit pojistného plnění je 10 tis. Kč). V rámci komplexního pojištění jsou zahrnuty také události spojené s covid-19. V ceně zájezdu je dále zahrnuto pojištění proti úpadku CK, průvodce CK po celou dobu pobytu, informační materiály a mapky.

Cestovní doklady:

Pro občany EU je do od 1. 10. 2021 Velké Británie možné vycestovat pouze s platným cestovním pasem, nikoliv s občanským průkazem. Pro občany EU neplatí pro vstup do Velké Británie vízová povinnost.

Dříve si cizí státní příslušníci ze zemí mimo EU, kteří cestovali se školní skupinou z EU, u cizinecké policie v místě bydliště zajistili „Seznam cestujících na školní výlet v rámci Evropské Unie" a nemuseli si tak vyřizovat vízum. Od 1. 10. 2021 bohužel došlo ke změně a tento seznam již využít nelze. Podle informací, které máme momentálně k dispozici, budou tito cizí státní příslušníci potřebovat pro vstup do Velké Británie vízum. Vzhledem k časové náročnosti celého procesu doporučujeme začít vyřizovat vízum s několika měsíčním předstihem.

Upozorňujeme, že cestovní kancelář nepřebírá odpovědnost v případě, pokud nedojde k včasnému vyřízení dokladů, potřebných k účasti na zájezdu. Pro aktuální informace o cestovních dokladech se obraťte na příslušný úřad.
Aktuální podmínky vstupu do Německa, Belgie a Francie (i tranzitu) spojené s covid-19 pro občany ČR:
Pro tranzit Německem, Belgií a Francií již není třeba předkládat doklad o bezinfekčnosti.

Aktuální podmínky vstupu do Velké Británie spojené s covid-19:

Velká Británie již zrušila všechny podmínky pro vstup do země spojené s covid-19. Tzn. že pro vstup do země nebude od nikoho vyžadován negativní test, očkování ani prodělaná nemoc.

Aktuální podmínky návratu zpět do ČR spojené s covid-19:

Všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí byla zrušena.

S ohledem na možné změny podmínek pro vycestování a využití služeb je nutno počítat s opatřeními jako jsou testy před odjezdem, v průběhu pobytu či po návratu, používání roušek a respirátorů apod. Náklady na tato opatření jsou v režii jednotlivých účastníků a nejsou zahrnuty do ceny zájezdu. Případné hromadné testování účastníků v zahraničí Vám samozřejmě pomůžeme zajistit. Situaci monitorujeme a průběžně kontrolujeme např. webové stránky Ministerstva zahraničních věcí ČR ZDE.

Mgr. Eva Zapletalová
referentka pro Velkou Británii a Irsko

1997-2022: 25 let profesionální práce pro školy
Školní zájezdy, s.r.o.
Srbská 3077/53a
612 00 Brno
mobil: 722 929 416
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Web: www.skolnizajezdy.cz