Informace k provozu škol a školských zařízení od 3. května 2021

Vláda informovala, že od 3.5.2021 bude umožněna přítomnost žáků 2. stupně v Pardubickém kraji, a to rotačním způsobem.

V naší škole nastoupí jako první žáci 6. a 8. ročníku, v následujícím týdnu pak 7. a 9. ročník. Žáci 1. stupně pokračují v rotační výuce i nadále.

Vzhledem k požadavku homogenity skupin dojde k některým změnám v rozvrhu, prosím sledujte pozorně suplování v Bakalářích.

Obědy budou mít automaticky přihlášeni všichni žáci, kteří budou ve škole na prezenční výuce. Pokud nemáte o oběd zájem, odhlaste si ho prosím na www.strava.cz. Na oběd mají nárok i žáci na distanční výuce (zde ale stále platí stejná pravidla: je třeba ho mít objednaný, ráno si donesete jídlonosič kolem jídelny na určené místo, vyzvednout do 13:00 kolem jídelny).

Změní se i organizace testování – žáci 1. stupně se budou nově testovat pouze v pondělí, žáci druhého stupně se budou testovat v pondělí a ve čtvrtek. Pokud žák nebude ve škole v daný den, bude otestován hned po svém příchodu do školy.

Nově budou nově povoleny sportovní činnosti konané venku (ve vnějších prostorech) za podmínky dodržení homogennosti tříd. Žáci mají i nadále povinnost nosit ve škole zdravotnické roušky, popř. respirátory třídy FFP2. Není tedy možné nosit obyčejné látkové roušky. Doporučujeme minimálně 2 kusy na den. Ve škole jsou dodržována přísná hygienická pravidla (mytí rukou, dezinfekce, větrání, dodržování homogenity skupin aj.).

Mgr. Iva Sedláčková, ředitelka školy