Vláda včera oznámila, že od 12.4.2021 se budou moci do škol vrátit někteří žáci za těchto podmínek:

  • Do škol se vrátí první stupeň základních škol. Učit se bude v rotační výuce (střídat se budou třídy po týdnech). 
  • Povinné budou roušky (pro žáky).
  • Žáci se budou testovat neinvazivními antigenními testy dvakrát týdně, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek. Pokud bude antigenní test pozitivní v pondělí, půjde žák na konfirmační PCR test a nebude docházet do školy. Pokud bude pozitivní ve čtvrtek, tak celá třída počká mimo prezenční výuku na potvrzovací PCR test pozitivního žáka. Pokud se nákaza potvrdí, bude se tím zabývat hygiena.
  • Zatím není jasné, zda se do škol vrátí žáci ve všech okresech, záležet bude na vývoji epidemiologické situace. Klíčovou roli bude hrát kumulativní počet případů za sedm dní na 100 000 obyvatel. V okrese by neměl být vyšší, než je toto číslo za celou ČR. Rozhodnutí padne ve středu. Již teď je ale pravděpodobné, že se do škol nevrátí žáci v okrese Zlín.
  • V naší škole nastoupí v týdnu od 12.4.2021 do naší školy žáci 1.B, 2.A, 2.B, 4.A, 4.B, v následujícím týdnu (od 19.4.2021) nastoupí žáci 1.A, 3.A, 3.B, 5.A,5.B. Pro žáky bude fungovat školní družina i jídelna za přísných hygienických podmínek. Podrobnější informace zveřejníme, jakmile je rozešle MŠMT.

Mgr. Iva Sedláčková, ředitelka školy