Diashow Šílená Indie

Motani Indie

Cestovatelské programy, které pro školy i širokou veřejnost připravují manželé Motani, patří již několik let mezi nejoblíbenější akce našich žáků. Letos jsme jejich prostřednictvím navštívili vzdálenou Indii plnou rozmanitých lidí, posvátných zvířat, prastarých staveb a zvláštních zvyků. Netradiční pohled na tuto zemi děti jako vždy zaujal, zapamatovaly si řadu informací a hlavně odcházely hluboce zasaženy odlišnou kulturou, příběhy lidí i zvířat. Samozřejmostí byla soutěž o ceny, seznámení s artefakty a dokonce proběhla zkouška tradičního sárí.

Na závěr několik komentářů našich osmáků:

„Líbila se mi radost a energie, kterou ze sebe lidé vyzařovali. Zaujal mě jejich způsob pohřbívání.“

„Motani se mi líbili jako vždy, dávám 9/10. Indie je originální a zábavná.“

„Bylo to skvělé. Zaskočil mě růžový chrám s krysami, které jsou posvátné a nesmí se zabít. Když krysa přeleze někomu přes nohu, znamená to štěstí.“

„Chovají se lépe ke zvířatům než k lidem. Šokovalo mě spalování mrtvých a házení ostatků do řeky, kde se koupou a perou prádlo.“

„Zaujala mě spousta věcí, ale nejvíc chrám krys a velký rozdíl mezi chudými a bohatými.“

„Nelíbily se mi veřejné záchody bez dveří. Zajímavé byly soutěže krásy a soutěž o nejhezčí vousy.“

Mgr. Eva Nevečeřalová, 8.A+8.B