TECHNOHRÁTKY Střední průmyslová škola portravinářství a služeb Pardubice

Ve středu 18.9.2024 žáci devátého ročníku jeli poprvé v tomto školním roce na Technohrátky. Akce se konala v Pardubicích na Střední průmyslové škole potravinářství a služeb. Žáci navštívili celkem šest stanovišť. Poznávali druhy mouky v pekařské dílně. Navštívili biologickou laboratoř, kde si vyzkoušeli pipetování na přesnost. Skládali ubrousky na čas, senzoricky hodnotili vzorky. Vyzkoušeli si práce prodavače. Odhadovali hmotnost a balili zboží. Nejzábavnější bylo zdobení makety dortu cvičným krémem v cukrářské dílně. Naši žáci se umístili na prvním místě v soutěži a vyhráli sladkou odměnu – dort od studentů střední školy.

Technohratky 18 9 PCE 07 Technohratky 18 9 PCE 14 Technohratky 18 9 PCE 17 Technohratky 18 9 PCE 19
    camera Další foto...

Mgr. Dita Hrdličková