Turistický kurz 2024

V poněkud netradičním duchu proběhl lyžařský kurz, kterého se zúčastnili žáci a žákyně sedmých ročníků. Vrcholky Jizerských hor letos opustil sníh o něco dříve, a tak jsme byli nuceni zanechat lyžařské vybavení doma a nahradit jej pohorkami.

V sobotu 24. února 2024 jsme dorazili na chatu Slovanka. Jakmile se žáci zabydleli ve svých pokojích, následovalo rozdělení do týmů, ve kterých působili po zbytek týdne. Jednotlivým skupinám samozřejmě nechyběly nápadité názvy jako například Brzdy, Medvědi apod.

Každý den jsme v dopoledních hodinách absolvovali výšlap na zajímává a mnohdy opravdu krásná místa. Po vydatném obědě a poledním klidu nás čekal odpolední program, kdy nastal čas na probuzení týmového ducha. Žáci totiž při hrách a nejrůznějších úkolech sbírali body pro svůj tým v celotýdenní soutěži. Předposlední den našeho pobytu došlo na slavnostní vyhodnocení výherců, ale ocenění za skvělou spolupráci dostali i všichni ostatní.

Bez úrazů a plni zážitků jsme se navrátili 2. 3. 2024 do Choltic a můžeme s hrdostí říct, že máme v nohách téměř 80 km.

Turisticky kurz 009 Turisticky kurz 024 Turisticky kurz 050 Turisticky kurz 075
    camera Další foto...