Působí na naší škole již pátým rokem, navštěvovat ho mohou chlapci i dívky. Z důvodu velkého počtu zájemců jsou vytvořeny 2 skupiny, které trénují v pondělí a ve čtvrtek od 15 hodin do 16 hod., zpravidla ve velké tělocvičně. V obou skupinách převažují žáci ze 2., 3. a 4. třídy. Podmínkou návštěvy kroužku je vhodná sportovní obuv (ne „jarmilky“) a florbalový míček, vlastní florbalová hokejka není nezbytná.

Zápasy mezi skupinami jsou hlavní a nejoblíbenější náplní tréninku, jehož samozřejmou součástí je rozběhání, rozcvička, nácvik střelby na bránu, nácvik přihrávek a vedení míčku mezi kužely. Pro odpočinek i zpestření hrajeme KOLOTOČ, nacvičujeme driblink, přihrávky i střelbu na koš, běháme po překážkové dráze nebo házíme UFEM.