Vzhledem k situaci a doporučení MŠMT bude zápis k základnímu vzdělávání na naší škole probíhat po celý duben, tj. od  1.4. do 30.4.2020.

Podání žádosti

Přihlášku je možné doručit následujícími způsoby:

 1. přihlášku je možné vyplnit online na Zápis do 1. třídy, poté je třeba dokument vytisknout, podepsat a doručit do školy (poštou nebo do schránky u hlavního vchodu)
 2. stáhnout si z našich stránek formulář Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání a Zápisní lístek, vyplnit, podepsat, doručit poštou nebo do schránky u vchodu
 3. osobní podání (v nutných případech): v případě osobního podání žádosti zákonným zástupcem dítěte je třeba zařídit, aby nedošlo k vyšší koncentraci a pohybu osob v prostorách školy, žadatelé proto budou do budovy školy vpuštěni jednotlivě.
  • Zákonný zástupce dítěte je povinen předložit průkaz totožnosti (§ 36 odst. 5 správního řádu) – občanský průkaz a rodný list dítěte. Prosíme o předchozí objednání na telefonu: 734 579 103.
  • Osobně pouze v těchto dnech:
               Čtvrtek 2.4. od 9:00 – 16:00
             Pátek 3.4. od 9:00 – 16:00
             V jiných termínech pouze po dohodě!
 4. do datové schránky školy (9fzpdyy)
 5. e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nelze jen poslat prostý email!).

Žádost o odklad školní docházky

Není-li dítě tělesně nebo duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to písemně zákonný zástupce dítěte v době zápisu dítěte k povinné školní docházce podle § 36 odst. 4, odloží ředitel školy začátek povinné školní docházky o jeden školní rok, pokud je žádost doložena doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa. Začátek povinné školní docházky lze odložit nejdéle do zahájení školního roku, v němž dítě dovrší osmý rok věku.

Dokumenty k odkladu:

Žádost o odklad školní docházky

Doporučující posouzení školského poradenského zařízení
Doporučující posouzení odborného lékaře nebo klinického psychologa

Kritéria pro přijetí dětí k povinné školní docházce

Přednostně jsou k povinné školní docházce v naší škole přijímány děti s místem trvalého pobytu v místním školském obvodu. Vzhledem k dostatečné maximální kapacitě školy není omezený počet žáků, které budeme přijímat do prvního ročníku, a tak budou přijímány i žádosti mimo spádový obvod.

Mgr. Iva Sedláčková - ředitelka školy

Mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví

Dobrý den,
vzhledem k Mimořádnému opatření Ministerstva zdravotnictví (příloha) je od 11.3. 2020 Základní škola Choltice, okres Pardubice do odvolání zavřena.

Od 13.3.2020 do odvolání je uzavřena i školní tělocvična.

Sledujte prosím veřejnoprávní vysílání, naše stránky i Bakaláře. Až budeme mít více informací, přidáme je.

Maturity, závěrečné a přijímací zkoušky: Jak to letos bude?

Kdo z rodičů nemá přístup na Bakaláře, kontaktujte třídní učitele e-mailem.

Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školy vydáváme po dohodě.

V případě čerpání ošetřovného z důvodu uzavření školského zařízení, předáte svému zaměstnavateli na konci měsíce vyplněný tento dokument: https://eportal.cssz.cz/documents/10593/2010767/VPDUVZ.pdf

 

Pro snadnější orientaci v zadávání domácích úkolů jsme vytvořili sekci DOMÁCÍ ÚKOLY, kam bodou učitelé zadávat práci pro jednotlivé třídy.

Bohužel v současné situaci jednáme o zrušení našeho zájezdu do Anglie. Prosím, už neplaťte poslední zálohu. Momentálně řešíme, kolik peněz se podaří získat zpět z Británie za již zaplacené vstupy a služby. Budu Vás informovat o dalším postupu, co nejdříve. Zájezd se pokusíme zorganizovat znovu, až k tomu budou vhodné podmínky.

Mgr. Iva Sedláčková, ředitelka školy

Včelka - Zábavné procvičování doma i ve škole

Instrukce, jak použít promo kód UCIMESEDOMA:

 1. Zadejte na počítači internetovou adresu www.vcelka.cz
 2. Vpravo nahoře klikněte na červené tlačítko Vstup do aplikace
 3. Zadejte postupně Váš email, heslo a další údaje potřebné pro registraci
 4. Po dokončení registrace klikněte na tlačítko Přidejte prvního čtenáře
 5. Postupujte dle instrukcí dokud neuvidíte seznam cvičení nově vytvořeného čtenáře
 6. Klikněte na zelené tlačítko Použít promo kód
 7. Vepište promo kód UCIMESEDOMA a klikněte na tlačítko Použít
 8. Nyní můžete Včelku zdarma využívat po dobu 6 týdnů!

* V případě, že již registraci ve Včelce máte, první čtyři kroky přeskočte a začněte krokem 5.

 Fraus - Učení doma

V souvislosti s opatřením vlády o uzavření všech škol se nakladatelství Fraus rozhodlo poskytnout všem žákům, učitelům i školám od středy 11. března do odvolání všechny elektronické učebnice pro základní a střední školy pro všechny žáky zdarma. www.fraus.cz/cs/ucenidoma

Stejně tak poskytneme zdarma prostředí pro online komunikaci učitelů s žáky – vzdělávací portál Fred. Pro domácí procvičování rodičů s žáky je také plně k dispozici portál Škola s nadhledem, který je též zdarma.

 

Nová Škola - MIUč+ a výuková videa

Žáci mohou zdarma využívat přístup ke všem interaktivním učebnicím MIUč+, stačí, když se zaregistrují jako studenti na www.ucebnice-online.cz.

Kteroukoli MIUč+ pak mohou zdarma používat 30 dní, pokud by uzavření škol trvalo déle, licence zdarma prodloužíme do 30. 6. 2020.

Pro výuku matematiky v 1. až 5. ročníku jsou navíc k dispozici výuková videa na www.matyskova-matematika.cz obsahující výklad ke každému cvičení každé stránky učebnic – žáci tak mohou pracovat podle něj.

nakladatelství NOVÁ ŠKOLA, s.r.o., spustilo dne 16. 3. 2020 online výuku pro žáky 1. ročníku přes YouTube s pedagogem Mgr. Milošem Novotným.

Živá vysílání můžete sledovat on-line každý den od 9:00 na YouTube kanálu Online výuka.

Není nutné přenos sledovat živě, videa budou k dispozici k opakovanému přehrávání.

 Pomoc studentům a školám s výukou v době uzavření škol

Scio do odvolání uzavření škol zpřístupnilo zdarma přes 500 online testů z matematiky a češtiny. Testy jsou určeny pro žáky 3. až 9. tříd a zaberou 10 až 20 minut. https://www.scio.cz/pro-deti-a-rodice/procvicovaci-testy.asp 2) Matematiku pro 1.-9. ...

Přípravné online kurzy na Přijímací zkoušky na SŠ ZDARMA. Kurzy jsou dostupné na https://www.edufix.cz/prijimacky-nanecisto/ctyrlete-obory. Technicky to lze provést přes slevový kupón se 100% slevou - PRIJIMACKY2020, který student vyplní před výběrem platby.

Zpětný odběr elektrospotřebičů plánovaný na 27.3.2020 od 14,00 hod do 16,30 hod v prostorách školy je z důvodu koronavirové infekce ZRUŠEN.

O náhradním termínu Vás budeme informovat.

Mgr. Zuzana Vyhnálková

Pod záštitou Spolku rodičů při naší škole pořádáme již 3. BLEŠÍ TRH

Výtěžek této akce bude použit jako finanční pomoc v neurorehabilitační léčbě Kubíka Honka.

Místo: vstupní prostory ZŠ Choltice
Datum: 27. března 2020
Čas: 12:30-15:30

Přijďte si za symbolické ceny nakoupit hračky, dekorace a drobnosti  všeho druhu nebo si dát něco na zub - připraveny budou i dobroty domácí výroby.

Pokud nám chcete nějakými předměty do prodeje přispět, doneste je prosím nejdéle 27. března 2020 ráno do školy k panu školníkovi nebo paní učitelce Evě Nevečeřalové.

Děkujeme a těšíme se na Vás. Přijďte podpořit dobrou věc.

Mgr. Eva Nevečeřelová

V letošním roce si připomínáme dvě významná literární výročí – 150 let od úmrtí KARLA JAROMÍRA ERBENA a 200 let od narození BOŽENY NĚMCOVÉ.  Nabízíme proto žákům 6. – 9. třídy tematickou exkurzi MILETÍN A ERBENOVA STEZKA + BABIČČINO ÚDOLÍ. Exkurze se uskuteční v měsíci květnu.

Zájemci se mohou hlásit u paní učitelky Nevečeřalové do 7.února.

Mgr. Eva Nevečeřalová