Florbalový kroužek mladších žáků působí na naší škole už třetím rokem. V tomto školním roce se přihlásilo 21 sportovců 18 kluků a 3 dívky ze 2. a 3. třídy. Scházeli jsme se každý čtvrtek v 15 hodin a trénovali do půl páté, celkem 29krát. Většinou jsme přetahovali, odložit hokejku a spěchat domů – to nějak nefungovalo. Docházka byla výborná, protože průměrně přicházelo na florbal 18 hráčů, kteří s velkým nasazením běhali s hokejkami (většinou vlastními) za děravým míčkem.

Po zpravidla 3 kolečkách ostrým klusem a rozcvičce jsme si zahráli kolotoč, trénovali přihrávky a střely na bránu. Ale hlavní náplní tréninků byly zápasy. Trvaly většinou 5 až 7 minut, proti sobě hrála mužstva po čtyřech až pěti hráčích, systémem každý s každým. Kdo přišel na trénink, hrál s plným nasazením, touha po vítězství byla znát na každém členu týmu.

krouzek_florbal_01.jpg krouzek_florbal_02.jpg krouzek_florbal_03.jpg

Odměnou nám všem byl dobrý pocit ze sportovního vyžití a já jako příslušník starší generace potvrzuji heslo Miroslava Tyrše (zakladatele Sokola) „Ve zdravém těle zdravý duch“!

Vlad. Lichnovská