Ve čtvrtek 13. dubna jsme nasedli do autobusu, který nás odvezl do Kouřimi. Měli jsme dva cíle. Prvním cílem bylo projití naučné stezky - Stará Kouřim.

Trasa začínala na kouřimském náměstí. Došli jsme ke kostelu sv. Štěpána a po žluté turistické značce jsme scházeli kamenitou ulicí do údolí Vavřineckého potoka. Přešli jsme most a za ním jsme už stoupali do stráně. Úzkou pěšinou jsme došli ke skalnatému bloku Lechova kamene. Zde byl krásný výhled na město Kouřim. Dál jsme pokračovali k malé kapličce sv. Víta, která stojí přímo na akropoli hradiště. Cestou jsme míjeli několik informačních tabulí, které jsme si přečetli. Chtěli jsme ještě pokračovat k Libušinu jezírku, ale počasí nám to překazilo.

Svižnou chůzí, abychom co nejméně zmokli, jsme se vraceli k autobusu. Ten nás dovezl k našemu druhému cíli – skanzenu.

Naše návštěva skanzenu začala v pláštěnkách, ale po krátké chvíli déšť ustal a až do konce našeho výletu bylo hezké počasí. Dokonce se na nás usmálo sluníčko. Rozdělili jsme se do tří skupin a postupně jsme procházeli jednotlivé chalupy, kde jsme si mohli uplést pomlázku, nazdobit kraslice (různými technikami), ochutnat pokrmy (pučálku, chléb s máslem a divokými bylinkami). Velkému zájmu se těšila dílna v kovárně, kde si mohl každý vyrobit hřebík. V jedné z chalup bylo také lidové občerstvení. Návštěva skanzenu se všem líbila a odjížděli jsme zpátky domů spokojeni.

vylet kourim 14 vylet kourim 24 vylet kourim 44 vylet kourim 67
camera Více foto...      

Všichni si vezli domů dárek pro rodiče, sourozence nebo pro babičku a dědečka. Už se všichni těšíme na další družinové výlety.

Markéta Zářecká