V tomto školním roce navštěvuje školní družinu 111 dětí. Děti jsou rozděleny do 4 oddělení. Náplň družiny je rozmanitá. Hlavní snahou je udržování kamarádských vztahů mezi dětmi v jednotlivých odděleních i při společném pobytu na školním dvoře. V každém oddělení je dětem nabízena výtvarná a tvořivá činnost.  Děti hrají hry pro upevnění kolektivu. Za příznivého počasí každý den navštěvujeme školní dvůr. V zimě a za špatného počasí můžeme jít do tělocvičny.  Spolupracujeme  také na různých akcích s knihovnou městyse Choltice. V jednotlivých odděleních vyrábíme různé výrobky, přáníčka a dárky. Zdobíme si také chodbu u družin i jiné části školy. Naším velkým přáním je dovybavit školní hřiště novými herními prvky. Po celý školní rok budou na stránkách školy k zhlédnutí fotografie z činnosti jednotlivých oddělení. Fotografie budou průběžně doplňovány.

camera Fotografie z činnosti družiny...

V průběhu letních prázdnin proběhla rekonstrukce nového 4. oddělení v prostorách bývalé cvičné kuchyňky. Do nově vzniklé družiny od září dochází 26 dětí. Družina byla vybavena novým nábytkem a Spolek rodičů a přátel školy nám pomohl dovybavit družinu hrami a stavebnicemi. Všechna oddělení školní družiny jsou konečně na jednom patře a na stejné chodbě. Tento krok jistě přispěl k větší bezpečnosti dětí a usnadnění komunikace mezi odděleními.

nova skolni druzina 01 nova skolni druzina 02 nova skolni druzina 03 nova skolni druzina 04

Markéta Zářecká

Na konci školního roku nás ve družině navštívil tatínek Karolíny Minaříkové. Všichni jsme stále slyšeli, jaká má Kája doma zvířátka, až jsme začali domlouvat návštěvu zvěřince v družině. Tatínek souhlasil a my jsme čekali, až se zvířátky dorazí do školy. Přinesl nám ukázat želvu, chameleona, korálovku, křečky a s nimi spoustu radosti. Každý si chtěl zvířátka hladit a chovat, až jsme se báli, aby se jim něco nepřihodilo. Nakonec jsme viděli krmení chameleona cvrčky. To byl zážitek. Po hodině se návštěva blížila ke konci. Už se těšíme na další domácí zvěřince v naší družině.

domaci zverinec 01 domaci zverinec 02 domaci zverinec 03 domaci zverinec 04
domaci zverinec 05 domaci zverinec 06 domaci zverinec 07 domaci zverinec 08

Markéta Zářecká

Školní družina opět po roce uspořádala jízdu zručnosti. Všichni účastníci jízdy si dovezli do školy kolo, koloběžku, kolečkové brusle nebo pennyboard. Po obědě jsme rychle postavili trať a mohli jsme začít. Účast byla opět velká, počasí přívětivé, i když nás trochu znepokojoval černý mrak na obloze nad námi. Všichni jsme se pobavili a každý účastník dostal nakonec sladkou odměnu. Štěstí nám přálo, nikdo se nezranil a pršet začalo až po skončení jízdy zručnosti.

jizda zrucnosti 01 jizda zrucnosti 07 jizda zrucnosti 09 jizda zrucnosti 46

Markéta Zářecká

Školní družina se o velikonočních prázdninách vydala do Skanzenu v Přerově nad Labem.

Ve skanzenu byla pro návštěvníky pořádána výstava Jaro na vsi. Pro děti byla připravena tvořivá dílna. Všichni si ozdobili keramického ptáčka, který krásně zvonil. Poté jsme si prohlédli celý areál skanzenu.

V současné době je v muzeu celkem 33 objektů, z toho 7 chalup, 7 špýcharů a 2 stodoly. V zařízených interiérech a v dlouhodobých i sezónních národopisných výstavách je předváděn život venkovského lidu ve středním Polabí od konce 18. do poloviny 20. století.

Na závěr jsme si nakoupili dárečky v krásném obchůdku hned vedle skanzenu. Výlet se nám vydařil a domů jsme odjížděli všichni spokojení.

vylet sd prerov nad labem 02 vylet sd prerov nad labem 12 vylet sd prerov nad labem 17 vylet sd prerov nad labem 25
cameraDalší foto...

Markéta Zářecká

Praxi zahájila studentka 15. ledna a trvala do 26. ledna 2018. Veronika studuje 4. ročník Střední odborné pedagogické školy v Čáslavi.

Praxe probíhala v 1. oddělení školní družiny. Veronika se seznámila s dokumentací a s dětmi. Družinové prostředí znala už z loňské praxe. Připravený program vhodně upravovala podle potřeb dětí i chodu družiny. Po celou dobu praxe projevovala zájem o děti. Podporovala jejich tvořivost a spolupráci. Učila se řešit problémové situace.

praxe družina 01 praxe družina 02 praxe družina 03 praxe družina 04
praxe družina 05 praxe družina 06 praxe družina 07 praxe družina 08

Celou praxi studentky hodnotím jako přínosnou.

Markéta Zářecká

Letos se školní družina opět pustila do tvoření na akci Advent na choltickém zámku. Naše výrobky jste mohli vidět na zámku v Cholticích 9. prosince. Všechna oddělení připravila krásné výrobky, které se vztahovaly k Adventu. Můžete se podívat na průběh našeho tvoření.

adventni tvoreni 05 adventni tvoreni 20 adventni tvoreni 22 adventni tvoreni 24