Ve čtvrtek, 6.12.2018, se žáci 1.A i 1. B zúčastnili ukázkové hodiny vedené profesionálními trenéry z projektu Škola v pohybu, který je pod záštitou Fotbalové asociace České republiky. Škola v pohybu je projekt zaměřený na podporu pohybových aktivit v mateřských a základních školách.

Děti se během této hodiny opravdu pohybově „vyřádily“. V úvodní části si trenéři pro děti připravili několik aktivit s míči, vytyčovacími metami, lanem či překážkami v podobě švédských beden. Hlavní náplní ukázkové hodiny bylo rozdělení do několika stanovišť, kde děti plnily kromě hraní fotbalu i jiné netradiční aktivity. Veškeré činnosti byly zaměřené na všeobecnou pohybovou průpravu dětí, kde hlavním záměrem bylo, aby se děti skvěle bavily, což se povedlo na 100 %.

Moc také děkujeme panu učiteli Brožkovi, který přihlásil školu do tohoto projektu.

skola v pohybu 02 skola v pohybu 08 skola v pohybu 18 skola v pohybu 38

Mgr. Daniela Čepčářová