Ve dnech 4. – 21. května proběhl v Pardubickém kraji již 21. ročník turnaje McDonald´s Cup v malé kopané, který je určen pro děti prvního stupně. Naše škola se zúčastnila v obou vypsaných kategoriích A i B.
Kategorie A byla pro děti od 1. – 3. třídy a kategorie B 4. – 5. třída.

4. května se odehrálo okrskové kole na hřišti v Přelouči. V kategorii A se zúčastnilo 5 škol a hrálo se systémem každý s každým. Naši borci postupně porazili všechny soupeře a skupinu suverénně vyhráli.
ZŠ Semín 7:0, ZŠ Zdechovice 9:0, ZŠ Masarykova 4:0, ZŠ Smetanova 4:1
Střelci: Prokop Horák 6x, Adam Nešetřil 4x, Václav Horák 4x, Aleš Sukdolák 4x, Tomáš Kočí 2x, Eda Loužil, Janek Pecka a Péťa Huong po 1 brance.

Kategorie B se hrála ve dvou tříčlenných skupinách s následným play – off. Kluci svoji základní skupinu vyhráli po výsledcích ZŠ Smetanova 1:1 a ZŠ Semín 1:0, kdy obě branky střelil Matěj Hošek. V semifinále je čekal souboj se ZŠ Masarykova, který skončil remízou 1:1, a následovaly penalty. V nich byli všichni naši střelci bezchybní, a když v poslední sérii trefil soupeřův exekutor břevno, vypukla na naší straně velká finálová radost. Bohužel ve finále se naši borci střelecky již neprosadili a prohráli 2:0 se ZŠ Břehy.
Kluci v kategorii B skončili na skvělém 2. místě v Přeloučském okrsku.

Školu reprezentovali v kategorii B: Míra Lachman, Matěj Hošek, Filip Ondráček, Patrik Šedivý, Michal Málek, Tomáš Sůra, Jan Kaplan, David Kubín, Tibor Škuliba, Petr Kolář, Martin Vejnar, Martin Lát.

Kluci v kategorii A postoupili do okresního finále, které se hrálo na Letním stadionu v Pardubicích 17. května.

Jaké byly Moravany?
Prima a naše děvčata také. Ačkoli jsme nakonec ve vybíjené obsadily 4. místo, měly jsme to jen o vlásek. V rozhodujících zápasech semifinále jsme prohrály o 1 a pak o 2 body. Základní kolo jsme hrály venku za mohutného povzbuzování místních včel. Semifinále jsme absolvovaly v tělocvičně. Všem děvčatům patří poděkování za perfektní výkony a vzornou reprezentaci školy a Sdružení rodičů patří náš dík za to, že nám umožnilo objednat si dopravu.

vybijena moravany 01 vybijena moravany 02 vybijena moravany 03 vybijena moravany 04

Hana Ošlejšková

12. dubna to přišlo!!!

Naše děvčata vyhrála turnaj ve vybíjené. Tým tvořily: Barbora Hrdá a Alžběta Chudomská z 5. třídy a ze 6. třídy nás reprezentovaly: Monika Suchochlebová, Elen Dvořáková, Michaela Petrásková, Andrea Piskačová, Adriana Hošková, Lenka Bibrová, Natálie Pernerová, Natálie Katrušinová a Lucie Korečková. Děvčatům skutečně vřele gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším kole, které proběhne v Moravanech 25. dubna. Ani chlapci nehráli špatně, ale bohužel na první dvě postupová místa to nestačilo. I jim děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.

vybijena prelouc 01 vybijena prelouc 02 vybijena prelouc 03 vybijena prelouc 04

Mgr. Hana Ošlejšková

V letošním roce žáci 3. a 4. tříd jezdili na plavání v zimě. Náročnější sušení a oblékání ale neubralo radost z pohybu ve vodě. Třeťáci se již těší na příští rok, kdy si plavecké lekce zopakují a zlepší se. Čtvrťáci po dvou letech plaveckých lekcí končí.

plavani 05 plavani 07 plavani 12 plavani 19

Mgr. Marie Brožová

Máme tu 31. ledna a děti si domů odnesou výpis z vysvědčení. Než jej ale ukáží doma rodičům, přichystali jsme pro ně sportovní akci s názvem Veverčák. Organizaci si vzala na starost p. uč. Benešová. Akce byla dobrovolná. Děti soutěžily ve dvojicích v 9 disciplínách – šplh, plazení, slalom mezi kloboučky, skok z místa, hod plným míčem, člunkový běh, trojskok, pohyblivý chodník a střílení gólů v brankářském „brnění“. Pokud v disciplíně zvítězily, dostaly kartičku s veverkou v barvě stanoviště. Komu se podařilo získat všechny barvy, dostane diplom. Pro všechny zúčastněné jsou pak připraveny burské oříšky.

vevercak 006 vevercak 015 vevercak 055 vevercak 065
 cameraDalší foto...

Mgr. Johana Sara Tichá

V pátek 1. 12. se konala v ZŠ Řečany soutěž ve šplhu. Za naši školu se této akce zúčastnilo 29 dívek a chlapců z 1.-5. třídy. Do Řečan přijeli „šplhavci“ ze sedmi základních škol.

Po slavnostním nástupu začaly děti šplhat postupně od 1. do 5. třídy. Když všichni došplhali, navštívil řečanskou tělocvičnu Mikuláš se svým andělsko-čertovským doprovodem a každého účastníka závodu odměnil nadílkou. Zatímco porota hodnotila výsledky, místní zápasnický oddíl předvedl dětem ukázky své činnosti.

Ze soutěže jsme přivezli 3 bronzové medaile a jako škola jsme skončili na 4. místě. Všem zúčastněným zástupcům naší školy děkujeme a gratulujeme.

splh recany 002 splh recany 008 splh recany 028 splh recany 040

Mgr. Zuzana Bílková