Můj první gól je projekt zaměřený na začínající mladé fotbalisty a fotbalistky a na podporu náborové činnosti fotbalových klubů a fotbalové mládeže v České republice – celý projekt je pod záštitou FAČR.

Ještě před samotným zahájením sportovního dopoledne byla pro děti připravena chutná svačinka v jídelně školy, kterou zajistila paní Augustinová. Po přesunu na fotbalové hřiště byli nejprve naši mladí sportovci a sportovkyně rozděleni do několika družstev, ve kterých se po uplynutí určitého časového intervalu vystřídali na všech stanovištích. Disciplíny a aktivity byly opravdu pestré a především velmi zábavné. Ve fotogalerii se můžete sami přesvědčit o rozmanitosti všech stanovišť.

muj prvni gol 02 muj prvni gol 16 muj prvni gol 20 muj prvni gol 22

Trenéři si pro děti také připravili upomínkové předměty a informace ohledně fotbalového náboru, ale tou nejlepší odměnou pro naše mladé sportovce bylo to, že si při sportovním dopoledni užili mnoho legrace a zábavy. Děkujeme trenérům a panu učiteli Brožkovi za přípravu, organizaci a skvělý průběh celé akce.

Mgr. Daniela Čepčářová

Děvčata a chlapci vybojovali v Přelouči na turnaji ve vybíjené krásné druhé místo, a tím si zajistili postup do okresního kola. Okresní kolo se konalo v Moravanech. Chlapci a děvčata si vedli velmi dobře, ale na další postup už to bohužel nestačilo.

Dívky hrály z 5. třídy a ze 6. třídy ve složení: Sára Benceová, Tereza Halšková, Natálie Hrubanová, Veronika Jelínková, Tereza Kalhousová, Kateřina Kurková, Barbora Nešetřilová, Natálie Pevná, Adriana Šedivá, Tereza Šturmová, Marie Veselková, Kamila Kolářová.

Chlapci hráli ze 6. třídy v následujícím složení: Daniel Bruder, Jan Kaplan, Michal Kern, Petr Kolář, Erik Kropáček, David Kubín, Martin Lát, Michal Málek, Daniel Pešek, Tibor Škuliba, Martin Vejnar, Vojtěch Vyhnálek.

vybijena 01 vybijena 02 vybijena 03 vybijena 04

Mgr. Iveta Nováková

I v letošním školním roce žáci zmíněných tříd úspěšně absolvovali plaveckou výuku v krásném prostředí pardubického areálu. Všichni plavali jako o život a svou velkou snahou a i samozřejmě s pomocí plaveckých učitelů zvedli svou osobní laťku na poli vodním. Všechny potěšilo mokré vysvědčení a těšíme se opět za rok.

plavecky vycvik 04 plavecky vycvik 06 plavecky vycvik 07 plavecky vycvik 10

Mgr. Ivana Benešová

Letošní lyžařský kurz sedmé třídy probíhal v době od 20. do 26. ledna 2019. Sedmáci se učili lyžovat v Horních Albeřicích na malé poklidné sjezdovce. Kromě dostatečného množství sněhu nám letos přálo i sluníčko. Středeční vycházka na blízké hranice s Polskem byla plná zážitků z hlubokého sněhu, pohledů do dalekých krajů i plná her. Penzion Stará Celnice jsme měli celý pro sebe. Poskytoval nám úkryt před únavou i tmou. A naše bříška byla plná dobrého jídla. Moc se nám tam líbilo. Naučili jsme se všichni lyžovat, o poledním klidu jsme si odpočali, večer před večerkou si zahráli hry a zažili i dlouhé hovory po večerce. Je pravda, že domů a zpět do školy se nám nikomu moc nechtělo.

lyzarsky vycvik 08 lyzarsky vycvik 12 lyzarsky vycvik 25 lyzarsky vycvik 35

Žáci 7. třídy

Ve čtvrtek, 6.12.2018, se žáci 1.A i 1. B zúčastnili ukázkové hodiny vedené profesionálními trenéry z projektu Škola v pohybu, který je pod záštitou Fotbalové asociace České republiky. Škola v pohybu je projekt zaměřený na podporu pohybových aktivit v mateřských a základních školách.

Děti se během této hodiny opravdu pohybově „vyřádily“. V úvodní části si trenéři pro děti připravili několik aktivit s míči, vytyčovacími metami, lanem či překážkami v podobě švédských beden. Hlavní náplní ukázkové hodiny bylo rozdělení do několika stanovišť, kde děti plnily kromě hraní fotbalu i jiné netradiční aktivity. Veškeré činnosti byly zaměřené na všeobecnou pohybovou průpravu dětí, kde hlavním záměrem bylo, aby se děti skvěle bavily, což se povedlo na 100 %.

Moc také děkujeme panu učiteli Brožkovi, který přihlásil školu do tohoto projektu.

skola v pohybu 02 skola v pohybu 08 skola v pohybu 18 skola v pohybu 38

Mgr. Daniela Čepčářová

Ve středu 7. 11. odpoledne jsme jako obvykle zaplnili tělocvičnu veselým pobíháním v tradičním klání ve dvojicích. V disciplínách slalomový běh, skok z místa, hod plným míčem, šplh, plazení v tunelu, člunkový běh, trojskok a pohyblivý chodník děti měřily své síly. Odměnou jim je jako vždy barevná veverka a pro ty úspěšnější i diplom v mrštnosti. Všichni jsou pak následující dny odměněni rovněž buráky a jistě i pochvalou od svých třídních. Nám učitelům pak bývá odměnou, podaří-li se tato hodina pohybu pro 120 dětí provést bez zbytečných úrazů a pohled na děti nadšeně plnící úkoly přispívá k podnětu tuto radost opakovat. Děkujeme za účast MŠ Choltice, všem učitelům 1. st. a rovněž rodičům za finanční příspěvek na křupavé oříškové odměny.

vevercak 11 vevercak 13 vevercak 26 vevercak 37

Mgr. Ivana Benešová