12. dubna to přišlo!!!

Naše děvčata vyhrála turnaj ve vybíjené. Tým tvořily: Barbora Hrdá a Alžběta Chudomská z 5. třídy a ze 6. třídy nás reprezentovaly: Monika Suchochlebová, Elen Dvořáková, Michaela Petrásková, Andrea Piskačová, Adriana Hošková, Lenka Bibrová, Natálie Pernerová, Natálie Katrušinová a Lucie Korečková. Děvčatům skutečně vřele gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším kole, které proběhne v Moravanech 25. dubna. Ani chlapci nehráli špatně, ale bohužel na první dvě postupová místa to nestačilo. I jim děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.

vybijena prelouc 01 vybijena prelouc 02 vybijena prelouc 03 vybijena prelouc 04

Mgr. Hana Ošlejšková

Máme tu 31. ledna a děti si domů odnesou výpis z vysvědčení. Než jej ale ukáží doma rodičům, přichystali jsme pro ně sportovní akci s názvem Veverčák. Organizaci si vzala na starost p. uč. Benešová. Akce byla dobrovolná. Děti soutěžily ve dvojicích v 9 disciplínách – šplh, plazení, slalom mezi kloboučky, skok z místa, hod plným míčem, člunkový běh, trojskok, pohyblivý chodník a střílení gólů v brankářském „brnění“. Pokud v disciplíně zvítězily, dostaly kartičku s veverkou v barvě stanoviště. Komu se podařilo získat všechny barvy, dostane diplom. Pro všechny zúčastněné jsou pak připraveny burské oříšky.

vevercak 006 vevercak 015 vevercak 055 vevercak 065
 cameraDalší foto...

Mgr. Johana Sara Tichá

V pátek 1. 12. se konala v ZŠ Řečany soutěž ve šplhu. Za naši školu se této akce zúčastnilo 29 dívek a chlapců z 1.-5. třídy. Do Řečan přijeli „šplhavci“ ze sedmi základních škol.

Po slavnostním nástupu začaly děti šplhat postupně od 1. do 5. třídy. Když všichni došplhali, navštívil řečanskou tělocvičnu Mikuláš se svým andělsko-čertovským doprovodem a každého účastníka závodu odměnil nadílkou. Zatímco porota hodnotila výsledky, místní zápasnický oddíl předvedl dětem ukázky své činnosti.

Ze soutěže jsme přivezli 3 bronzové medaile a jako škola jsme skončili na 4. místě. Všem zúčastněným zástupcům naší školy děkujeme a gratulujeme.

splh recany 002 splh recany 008 splh recany 028 splh recany 040

Mgr. Zuzana Bílková

Další ročník postřehového běhu máme za sebou. Letos se závodu zúčastnili všichni žáci na prvním stupni a medaile s diplomy byly spravedlivě rozděleny podle ročníků. Děkujeme žákům devátého ročníku a pedagogům druhého stupně za pomoc a zajištění hladkého průběhu závodu. Děkujeme i SRPŠ za odměny a ceny pro závodníky.

postrehovy zavod 07 postrehovy zavod 09 postrehovy zavod 16 postrehovy zavod 32

Ačkoliv nám na „Hvězdě“ hvězdy nepřály, přijeli jsme na Městský stadion Na Dukle v Pardubicích s nemalými očekáváními. Ačkoliv naše výprava nepatřila k největším, o to byla kvalitnější.

A svoji kvalitu nejprve ukázaly závodnice z 6. třídy Andrea Piskáčová (čas 9,81), která v nejhorší dráze skončila ve svém rozběhu druhá a Lucie Korečková (9,62), která svůj rozběh suverénně vyhrála. Poté Lucie doběhla druhá ve svém semifinálovém běhu a rovnou postoupila do finále, kde skončila těsně pod stupni vítězů. Andrea bohužel do finále neprošla a skončila celkově na 9.-14. místě ze 48 závodnic.

Pořadí Jméno Ročník Škola Čas
1. Eliška Koletová 2006 ZŠ Svítkov 9,27
2. Veronika Hanzlíková 2006 ZŠ Benešovo náměstí 9,58
3. Sandra Horáková 2006 ZŠ Sezemice 9,74
4. Lucie Korečková 2006 ZŠ Choltice 9,76
5. Kateřina Hanušová 2006 ZŠ Pardubice - Polabiny 3 9,79

nejrychlejsi bezec 02 nejrychlejsi bezec 09 nejrychlejsi bezec 14 nejrychlejsi bezec 15

ondracek bmxŽák třídy 4.A naší školy FILIP ONDRÁČEK se tuto sobotu 9.9. v závodu bikrosu BMX 11 Memoriál Tomáše Peška umístil ve své kategorii 9 - 10 let na skvělém 1.místě.

O den později v neděli 10.9. se zúčastnil závodu BMX 12 Cena Pardubického kraje a opět zvítězil.

Jako škola mu blahopřejeme k mimořádným výsledkům, děkujeme za vzornou reprezentaci a těšíme se na jeho další úspěchy.

Za ZŠ Choltice: Mgr. Dagmar Zálabská třídní učitelka