Máme tu 31. ledna a děti si domů odnesou výpis z vysvědčení. Než jej ale ukáží doma rodičům, přichystali jsme pro ně sportovní akci s názvem Veverčák. Organizaci si vzala na starost p. uč. Benešová. Akce byla dobrovolná. Děti soutěžily ve dvojicích v 9 disciplínách – šplh, plazení, slalom mezi kloboučky, skok z místa, hod plným míčem, člunkový běh, trojskok, pohyblivý chodník a střílení gólů v brankářském „brnění“. Pokud v disciplíně zvítězily, dostaly kartičku s veverkou v barvě stanoviště. Komu se podařilo získat všechny barvy, dostane diplom. Pro všechny zúčastněné jsou pak připraveny burské oříšky.

vevercak 006 vevercak 015 vevercak 055 vevercak 065
 cameraDalší foto...

Mgr. Johana Sara Tichá

V pátek 1. 12. se konala v ZŠ Řečany soutěž ve šplhu. Za naši školu se této akce zúčastnilo 29 dívek a chlapců z 1.-5. třídy. Do Řečan přijeli „šplhavci“ ze sedmi základních škol.

Po slavnostním nástupu začaly děti šplhat postupně od 1. do 5. třídy. Když všichni došplhali, navštívil řečanskou tělocvičnu Mikuláš se svým andělsko-čertovským doprovodem a každého účastníka závodu odměnil nadílkou. Zatímco porota hodnotila výsledky, místní zápasnický oddíl předvedl dětem ukázky své činnosti.

Ze soutěže jsme přivezli 3 bronzové medaile a jako škola jsme skončili na 4. místě. Všem zúčastněným zástupcům naší školy děkujeme a gratulujeme.

splh recany 002 splh recany 008 splh recany 028 splh recany 040

Mgr. Zuzana Bílková

Další ročník postřehového běhu máme za sebou. Letos se závodu zúčastnili všichni žáci na prvním stupni a medaile s diplomy byly spravedlivě rozděleny podle ročníků. Děkujeme žákům devátého ročníku a pedagogům druhého stupně za pomoc a zajištění hladkého průběhu závodu. Děkujeme i SRPŠ za odměny a ceny pro závodníky.

postrehovy zavod 07 postrehovy zavod 09 postrehovy zavod 16 postrehovy zavod 32

Ačkoliv nám na „Hvězdě“ hvězdy nepřály, přijeli jsme na Městský stadion Na Dukle v Pardubicích s nemalými očekáváními. Ačkoliv naše výprava nepatřila k největším, o to byla kvalitnější.

A svoji kvalitu nejprve ukázaly závodnice z 6. třídy Andrea Piskáčová (čas 9,81), která v nejhorší dráze skončila ve svém rozběhu druhá a Lucie Korečková (9,62), která svůj rozběh suverénně vyhrála. Poté Lucie doběhla druhá ve svém semifinálovém běhu a rovnou postoupila do finále, kde skončila těsně pod stupni vítězů. Andrea bohužel do finále neprošla a skončila celkově na 9.-14. místě ze 48 závodnic.

Pořadí Jméno Ročník Škola Čas
1. Eliška Koletová 2006 ZŠ Svítkov 9,27
2. Veronika Hanzlíková 2006 ZŠ Benešovo náměstí 9,58
3. Sandra Horáková 2006 ZŠ Sezemice 9,74
4. Lucie Korečková 2006 ZŠ Choltice 9,76
5. Kateřina Hanušová 2006 ZŠ Pardubice - Polabiny 3 9,79

nejrychlejsi bezec 02 nejrychlejsi bezec 09 nejrychlejsi bezec 14 nejrychlejsi bezec 15

ondracek bmxŽák třídy 4.A naší školy FILIP ONDRÁČEK se tuto sobotu 9.9. v závodu bikrosu BMX 11 Memoriál Tomáše Peška umístil ve své kategorii 9 - 10 let na skvělém 1.místě.

O den později v neděli 10.9. se zúčastnil závodu BMX 12 Cena Pardubického kraje a opět zvítězil.

Jako škola mu blahopřejeme k mimořádným výsledkům, děkujeme za vzornou reprezentaci a těšíme se na jeho další úspěchy.

Za ZŠ Choltice: Mgr. Dagmar Zálabská třídní učitelka

Po olympijských soutěžích našeho I. stupně se k soutěžím dostali také žáci a žákyně II. stupně. Na pořadu bylo šest disciplín – skok daleký, skok z místa, sprint 60 m, hod míčkem, slalom mezi kužely a vytrvalostní běh v Oboře. Jako nadstavba byl odehrán miniturnaj v přehazované na žhavém písku místního sportoviště.

Olympijské střípky ze soutěžního dne:

V kategoriích 5. tříd jsme zaznamenali litou bitvu mezi chlapci. Honza Lukeš s Ondrou Kocourkem bojovali mezi sebou jako o život. Super výkony jsme u nich zaznamenali ve skoku dalekém a v běhu na 60 metrů, výsledkem bylo nakonec celkové vítězství Ondry Kocourka. Mezi děvčaty, při neúčasti Moniky Suchochlebové, se na pomyslný trůn dostala Dita Piskačová, která měla vyrovnané výkony ve všech disciplínách a své vítězství korunovala perfektním výkonem a vítězstvím ve vytrvalostním běhu.

V kategorii 6. tříd se v soutěži chlapců od začátku ujal vedení Michal Bačkovský, který až na porážku (!!!) v běhu od svého dvojčete Terezy, se ve všech disciplínách umístil na pomyslných stupních ve všech disciplínách. Mezi děvčaty se odehrála bitva o celkovou palmu vítězství mezi trojicí – Aneta Lejhancová, Tereza Bačkovská a Natálie Koláčná. Nejvyrovnanější výkony měla Aneta Lejhancová, která v konečném součtu olympiádu vyhrála.

olympiada 2st 05 olympiada 2st 16 olympiada 2st 09 olympiada 2st 22

V kategorii 7. tříd se v kategorii chlapců závody soustředily na soupeření dvou chlapců – Patrika Plechatého a Martina Růžka, který nakonec s nepatrným náskokem tuto bitvu vyhrál. Zdatně jim sekundoval Jan Lipavský, který překvapil svým výkonem především v dálce. V kategorii dívek vyhrála po zásluze Anička Miláčková, která měla nejvyrovnanější výkony po celou dobu soutěže a její hod kriketovým míčkem měl výborné parametry – 33 metrů. Mezi dalšími děvčaty – 2. Marikou Hlínovou a 3. Ditou Šebkovou rozhodl o pořadí až běh na 60 m.

V kategorii 8. tříd se odehrály asi nejkvalitnější boje v soutěži chlapců z celé olympiády. Vítězem se nakonec stal Matěj Kubín, jehož výkon v skoku z místa – 2,32 m – stojí určitě za zaznamenání. Na druhé straně výkony Petra Kroužela, především ve vytrvalostním běhu, jsou určitě to nejlepší, co jsme doposud na Olympiádách viděli. Pod stupni vítězů tentokráte zůstal Šimon Hrdý, když ho o prsa porazil Pavel Jirásek. Přesto Šimonovi patří poklona za kvalitně zaběhnutou trať na 60 metrů, kde byl nejrychlejší z celé školy. Mezi děvčaty potvrdila roli favoritky Nikola Nováková, která svými výkony zastínila i některé chlapce ze své třídy... V těsném závěsu se umístily Justýna Karabcová a Nikola Petříčková.

olympiada 2st 13 olympiada 2st 28 olympiada 2st 39 olympiada 2st 54