Již šestý ročník celorepublikové přehlídky mladých recitátorů Ležácké veršování proběhl ve čtvrtek 7.11. 2019 v památníku pietního území Ležáky. Recitační soutěž se pořádá u příležitosti Dne válečných veteránů a má též připomínat tragický osud Lidic a Ležáků. Hlavním cílem je ale setkání v přátelské atmosféře, podpora kladného vztahu k literatuře a mateřskému jazyku a inspirace výkony ostatních soutěžících i profesionálních herců, kteří každoročně zasednou v porotě. Naše škola letos vyslala 4 odvážlivce - Simonu Gizovou, Nelu Kolářovou, Adama Vejnara a Matěje Mládka. Ve velké konkurenci obstáli se ctí a Matěj dokonce obdržel zvláštní cenu poroty. Moc gratulujeme a všem děkujeme za reprezentaci školy.

lezacke versovani 01 lezacke versovani 02 lezacke versovani 03 lezacke versovani 04 lezacke versovani 05

Mgr. Eva Nevečeřalová