Stalo se již tradicí, že se naši žáci každoročně účastní soutěže v oblasti právních vědomostí a nejinak tomu bylo i letos.

Školní kolo této soutěže proběhlo v pondělí 24. 4. 2017 za účasti žáků 8. a 9. třídy naší školy. Na soutěžní družstva čekalo i tentokrát 10 záludných otázek z oblasti právního vědomí, se kterými se soutěžící statečně vypořádali. Nejtěžší bylo rozhodnout o vítězi. Rozhoduje každé slovíčko.

Následoval již 13. ročník oblastního kola této soutěže. Soutěžní klání proběhlo v Občanské záložně v Přelouči 12. 5. 2017 za účasti 7 družstev škol z nejbližšího okolí.

pkd 03 pkd 04 pkd 14 pkd 16

Družstvo žáků 9. třídy (složení: Dvořáková, Kuchařík, Homola, Kavková) se umístilo na krásném, leč nepopulárním 4. místě. Žáci 8. třídy (složení: Dvořák, Hrdý, Jirásek, Karabcová) překvapili a patřilo jim místo 1., nejvyšší.

pkd 17

Letošní soutěžní klání vyvrcholilo i tentokrát krajským kolem, které se odehrálo 24. 5. 2017 v krásných prostorách Městského muzea v Chrudimi. Naši školu reprezentovalo vítězné družstvo žáků 8. třídy. Ani tentokrát se žáci nenechali zahanbit. Ve velké konkurenci soutěžních družstev nejen ze základních škol, ale už také z žáků nižšího stupně gymnázií nám patřila šťastná 7.

pkd 19 pkd 24 pkd 26 pkd 29

Všem žákům, děkujeme za účast a reprezentaci naší školy.

Mgr. Alena Machová