Každý rok se žáci 8. a 9. ročníku účastní soutěže „Právo pro každý den“.

V úterý 5. 6. 2018 jsme se rozjeli do Chrudimi, kde se konalo krajské kolo této soutěže. Naši školu reprezentovalo družstvo žáků 9. třídy.

Na soutěž se žáci připravují v rámci výuky a dále díky přednáškám Městské policie z Přelouče, která s naší školou spolupracuje, za což patří jejím pracovníkům velký dík. Nejprve museli žáci absolvovat školní kolo této soutěže, poté projít přes konkurenci v kole oblastním, které se uskutečnilo 27. 4. 2018 v Přelouči a nakonec se poprat s vítěznými družstvy z celého Pardubického kraje právě v kole krajském.

Soutěžního klání se zúčastnilo celkem 23 družstev, 16 družstev ze základních škol a 7 družstev gymnázií. Nad jejich výkony dohlížela a poté je i hodnotila odborná porota.

Ve výsledku se jednotlivá družstva lišila pouze půl bodovými rozdíly. Naši žáci nakonec obsadili krásné 14. místo.

Žákům děkujeme za účast a reprezentaci a přejeme jim, aby se jim i nadále dařilo na vybraných SŠ.

pravo chrudim01 pravo chrudim02 pravo chrudim03 pravo chrudim04

Mgr. Alena Machová

10.května jsme se zúčastnili soutěže Hlídek mladých zdravotníků. Akce proběhla v Pardubicích na koupališti Cihelna. Provázelo nás velmi příjemné počasí a snad i to dopomohlo k tomu, že tým starších zdravotníků složený ze žáků osmé a deváté třídy, se umístil na pěkném 3. místě. Letos poprvé naši školu reprezentovali i zástupci ze šesté a sedmé třídy. Ti se v soutěži zdravotnické umístili na 4. místě, ale přímo excelovali v soutěži pořádané hasiči – tam se umístili na krásném 1. místě.

Všem gratulujeme a doufáme, že se jim povede alespoň stejně dobře i v následujícím roce.

soutez mladych zdravotniku 01 soutez mladych zdravotniku 02 soutez mladych zdravotniku 03 soutez mladych zdravotniku 04 soutez mladych zdravotniku 05
soutez mladych zdravotniku 06 soutez mladych zdravotniku 07 soutez mladych zdravotniku 08 soutez mladych zdravotniku 09 soutez mladych zdravotniku 10

Hana Ošlejšková

Jaro už je v plném proudu, a proto jsme 2. května uspořádali školní kolo přírodovědné poznávací soutěže. Zúčastnilo se ho celkem 32 soutěžících ze třetích, čtvrtých, šesté, sedmé a deváté třídy. Tři nejlepší ze třetích tříd, tři nejlepší ze čtvrtých tříd, další 3 nejlepší z 6. třídy a tři nejlepší z kategorie 7.- 9. třída postupují do okresního kola, které se uskuteční v Pardubicích. Všem soutěžícím patří poděkování za vzornou přípravu a my jim přejeme, aby jim kladný vztah k přírodě vydržel celý život. A zde jsou jména nejúspěšnějších soutěžících:

3. třída:

1. místo:  Veronika Mňuková
2. – 3. místo:  Aneta Zárubová
2. - 3. místo:  Kateřina Zelená

4. třída:

1. místo:  Natálie Pevná
2. místo:  Barbora Nešetřilová
3. místo:  Veronika Jelínková

6. třída:

1. místo:  Andrea Piskačová
2. místo:  Michaela Kvochová
3. místo:  David Zelený

7. - 9. třída:

1. místo:  Eva Nevečeřalová
2. místo:  Filip Petr
3. místo:  Andrea Bajtlerová

pr poznavacka 01 pr poznavacka 02 pr poznavacka 03 pr poznavacka 04 pr poznavacka 05

Mgr. Eva Nevečeřalová, Mgr. Hana Ošlejšková

V březnu se uskutečnila mezinárodní matematická soutěž Klokan 2018. V naší škole se této soutěže zúčastnily 2. – 9. třídy. Na předních místech se v různých kategoriích umístili tito žáci:

CVRČEK
  1. Alžběta Krejcarová 2.B
  2. Prokop Horák 2.B
  3. Nicol Kožená 3.A
KLOKÁNEK
  1. Adéla Hájková 5.A
  2. Miroslav Lachman 4.A
  3. Martin Lát 5.A
BENJAMÍN
  1. Eva Nevečeřalová 7.A
  2. Aneta Lejhancová 7.A
  3. Tereza Káňová 6.A
KADET
  1. Petr Kroužel 9.A
  2. Ondřej Bibr 9.A
  3. Pavel Jirásek 9.A

Blahopřejeme všem těmto žákům k pěkným výsledkům.

Mgr. Božena Špilínková

Dne 6.2.2018 se naši žáci zúčastnili anglické soutěže Agyslingua na Anglickém gymnáziu v Pardubicích. Kategorii A2 reprezentoval Jan Brož, který skončil na výborném 7.-8. místě. V kategorii B1 soutěžil Tomáš Dvořák. Umístil se na skvělém 21. místě. Vzhledem k velkému množství zúčastněných a velké konkurenci se jedná o velmi pěkná umístění. Gratulujeme a těšíme se opět za rok!

al 01 al 02

Mgr. Iva Sedláčková

Začátkem října se žáci naší školy zúčastnili soutěže Logická olympiáda 2017, kterou pořádá mezinárodní organizace Mensa (sdružuje lidi s IQ mezi horními dvěma procenty populace).

V kategorii A (1.stupeň ZŠ) dosáhli výborných výsledků Říhová Denisa 4.A a Kopřiva Jan 3.A

V kategorii B (2.stupeň ZŠ) se do soutěže zapojilo 5 žáků.

V kategorii A1 (MŠ a 1.tř. ZŠ) se zapojil Vojta Nevečeřal z 1.B.

Nejlepších výsledků dosáhla Eva Nevečeřalová 7.A a stala se krajským semifinalistou. Blahopřejeme!

Výborné výsledky se podařily – Dvořák Tomáš 9.A, Kvochová Michaela 6.A, Hrdý Šimon 9.A a Walter David 9.A.

Všichni se umístili mezi 75 procenty nejlepších řešitelů základního kola.

Všem žákům blahopřejeme a doufáme, že v příštím školním roce se do této náročné soutěže zapojí ještě více našich šikovných žáků.

Mgr.Božena Špilínková