Již ve školním roce 2015/2016 přišla VZP s originálním projektem VZPoura úrazům, zaměřeným na prevenci dětských úrazů a nehod. Tato netradiční forma edukace má velmi pozitivní ohlas, a tak projekt pokračuje.

Projekt je založen na edukačních setkáních žáků základních a středních škol s hendikepovanými pracovníky VZP. Tito lidé jsou sami po úrazu upoutáni na invalidní vozík nebo se s následky úrazu celoživotně potýkají. Z vlastní zkušenosti tak dobře vědí, jaké je to žít s trvalými následky po vážném zranění, a dokážou svou zkušenost předat dětem.

Také naši školu navštívili v týdnu od 18. 11. do 21. 11. čtyři zástupci tohoto týmu. V tomto termínu se na besedách s nimi vystřídali žáci celé školy a vyslechli si jejich životní příběhy. Doufejme, že si jejich zkušenost vezmou k srdci a budou se v silničním provozu i jinde chovat bezpečně.

vzpoura urazum 01 vzpoura urazum 04 vzpoura urazum 11 vzpoura urazum 14

Mgr. Zuzana Bílková