Naše třída 4.B se zapojila do projektu Abeceda peněz. Jde o program České spořitelny na podporu finanční gramotnosti dětí.

Žáci v programu vymyslí svůj vlastní podnikatelský plán a ten následně zrealizují. Podnikatelským plánem může být cokoliv, co dětem představivost dovolí - pečení perníčků, koláčů, pletení náramků, vytváření drobných dárků. Je třeba rozpoznat tu správnou příležitost a uskutečnit ji. Třída od České spořitelny obdrží počáteční kapitál 3000Kč, který po uskutečnění jarmarku musí vrátit. Na jarmarku, který se uskuteční pro naši třídu 9.12. odpoledne v ČS Přelouč, budou žáci výrobky prodávat. Výdělek z akce může třída využít dle libosti: na zaplacení společného výletu, darovat na dobročinné účely, atd.

Naše třída 4.B dne 24.9. 2019 navštívila pobočku ČS v Přelouči. Seznámili jsme se s prostředím banky, počítali jsme peníze, vybírali peníze kartou z bankomatu a dověděli jsme se mnoho zajímavého z oblasti finanční gramotnosti.

abeceda penez 007 abeceda penez 009 width= abeceda penez 014 abeceda penez 020

Nyní nás čeká hodně práce při tvorbě výrobků. Děkujeme předem rodičům, kteří nám budou nápomocni a poskytnou nám podporu při vymýšlení nápadů i praktickou pomoc.

Mgr. Božena Špilínková, TU 4.B