Ve čtvrtek 20. 6. se třeťáci v 17 hodin vrátili opět do školy, tentokrát vybaveni spacáky, karimatkami, buřtíky na opékání a spoustou dalšího jídla od maminek.

Protože na školním dvoře zůstala po prvňácích postavená dvě indiánská tee-pee, využili jsme situace a rozhodli jsme se, že v nich také zkusíme přenocovat. A když indiánská tee-pee, tak se také z dětí museli stát indiáni.

Utvořili 7 indiánských kmenů: Tichá zvířata, Lovci, Tichá vlčice, Apači, Rychlí lovci, Banditi, Rudí švábové. V kmenech pak Indiáni oba dny plnili různé úkoly, za které byli na závěr odměněni indiánským pokladem. Vyrobili si také čelenky a lapače snů, luštili tajné zprávy a zvládli i spaní v tee-pee, přestože indiánský bůh Manitou nebyl příliš nakloněn našemu spaní a posílal na nás déšť, hromy a blesky.

V pondělí si ještě jednotlivé kmeny vyrobily nezbytné indiánské symboly – totemy a podívaly se na film Vinnetou – Rudý gentleman.

indianske nocovani 24 indianske nocovani 29 indianske nocovani 39 indianske nocovani 61
 camera Další foto...      

Mgr. Zuzana Bílková