Po úspěšném ranním nalodění do autobusu a bezproblémové cestě do Všestar jsme dorazili do Archeoparku, kde jsme strávili velmi zajímavé dopoledne průvodkyněmi po době lovců mamutů a prvních zemědělců. Zhlédli jsme podrobný model osídlení a života vesnice našich prapředků, vlezli do tajemné jeskyně s nástěnnými malbami a proběhli se v tzv. dlouhém domě s ohništěm a rákosovou střechou. Vyzkoušeli jsme ostrost pazourkových nástrojů, zkusili zrýt malé políčko dřevěnými tyčemi a sekat dříví kamennou sekyrkou, tkát, vyvrtat dírku do kamene a nadrtit obilí, lov oštěpem a jiné aktivity. Odměna v podobě pravěkých placek zachutnala skoro všem.

vylet 3a 3b 03 vylet 3a 3b 12 vylet 3a 3b 16 vylet 3a 3b 24
 camera Další foto...      

Naše další zastávka byla u Planetária v Hradci Králové, kde jsme objevili model Slunce a vydali se na Planetární stezku se zpodobněním všech planet naší soustavy. Po počátečním menším bloudění jsme našli skoro všechny planety a objevili velmi příjemnou cestu lesem okolo rybníků. Vzhledem k horkému dni jsme cestu pěšky významně zkrátili a ukončili brouzdáním v mělčině jednoho z těchto vodních krás jménem Biřička.

S významnou pomocí ledového nanukového osvěžení jsme dorazili všichni do náruče rodičů.

Mgr. Ivana Benešová