16. ledna 2019 pořádala Střední škola zahradnická a technická Litomyšl Technohrátky. Pro velký zájem, byly pořádány již podruhé v tomto školním roce. Celkem školu navštívilo 125 žáků z osmi základních škol Pardubického kraje. Jednou z těchto škol byla i Základní škola Choltice, okres Pardubice.

Technohrátky mají za úkol seznámit zábavnou formou žáky se všemi obory, které škola ke studiu nabízí a udělat si konkrétnější představu, kam budou směřovat jejich další kroky po ukončení základní školy.

Deset žáků z naší školy mělo možnost Technohrátky navštívit. Žáci si vyzkoušeli vyrobit floristickou dekoraci, dívky vyráběly srdíčka z mechu a sušených květin, chlapci tvořili 3D modely zahrady. V dílnách žáci manipulovali s břemeny pomocí jeřábu a poznávali cizokrajné živočichy. V učebnách školy skupinově malovali na velký formát motiv a fotili se s profesionálním fotografem.

technohratky2 10 technohratky2 13 technohratky2 14 technohratky2 16
 camera Další foto...      

Na závěr Technohrátek se konalo závěrečné vyhlášení soutěží, které celý den na jednotlivých stanovištích probíhaly. Naši žáci se ve vědomostní soutěži umístili na druhém místě.

Žákům se na této škole líbilo. Byl to pro ně zajímavě prožitý den. Někteří žáci uvažují o studiu na této škole.

Klára Chudomelová