Žáci 1.A a 1.B se 21.2. 2019 zúčastnili preventivního programu Veselé zoubky, který je pod záštitou drogerie dm.

Cílem tohoto programu je zvýšit povědomí o správné péči o dětský chrup a prevenci zubního kazu. Děti se nejprve se zájmem podívaly na zábavně-vzdělávací film „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“. Díky video ukázkám jsme se také dozvěděli, jakou techniku při čistění zubů máme zvolit, abychom měli zuby důkladně vyčištěné. Dále jsme zjistili informace o vzniku zubního kazu a o potravinách, které mohou podporovat vznik bakterií. Na závěr si také naši prvňáčci zkusili odpovědět na kvízové otázky. Jelikož jsme kvíz zvládli bez jediné chybičky, všichni si tak zasloužili preventivní balíček, který obsahoval například zubní pastu, kartáček či žvýkačky bez cukru.

vesele zoubky 01 vesele zoubky 02

Díky tomuto programu budeme o naše zoubky nadále pravidelně a správně pečovat, abychom na preventivních prohlídkách u pana zubaře či paní zubařky byli pochváleni za krásné zoubky.

Mgr. Daniela Čepčářová