Stejně jako každý rok, i v letošním roce proběhlo fotografování prvňáčků...

2499 001 2499 002

Tak krátce ve škole a už jsme tolik pracovali a jde nám to dobře. Slunečnice, astry, čteme písmena m, a, čteme slabiky ma, má, namalovali jsme pardubický perník a naučili se už 2 znaménka z matematiky, skládáme s nimi příklady na barevném podkladu. Tak nám všem držte palce, my vám je taky držíme.

Momentky 1A 01 Momentky 1A 02 Momentky 1A 08 Momentky 1A 09
 camera Další foto...      

Vycházka za poznáváním okolí školy a Choltic

V pátek 18. 9. se 1. A vydala na malou výpravu za poznáváním okolí školy a Choltic. Začali jsme recyklačním centrem, přešli k  malované zastávce, pokračovali okolo zahrad s poznáváním ovocných stromů, sáhli si na strniště po obilí a ulovili jehličky z borovice, rozlišovali jsme listnaté a jehličnaté stromy. V Jedousovské ulici jsme zamávali spolužačce, aby se jí po nás moc nestýskalo. Za lékárnou jsme si v bylinkové zahrádce doplnili energii svačinou, proběhli se po úžasném chodníčku a nasbírali mnoho bylinek do sáčku s přírodninami za účasti p. Radky Zelenkové. V ulici Severní jsme se vyfotili u domovů našich spolužáků a okolo hřbitova, jakož i kočičky s bílými tlapkami, která hlídá dům s chráněnými byty, jsme zamířili na cestu zpět. Neopomenuli jsme kaštany, které se tak krásně drží v pěsti. Budovu obecního úřadu už leckdo bezpečně pozná, dovnitř se vydáme jindy. Prošli jsme náměstí, minuli budovu pošty a vzhledem k blížící se době oběda pospíchali do šatny. Původně plánovanou oboru jsme museli odložit na jindy. Choltice jsou prostě moc bohaté na zážitky.

Vyhazka 1A 01 Vyhazka 1A 07 Vyhazka 1A 09 Vyhazka 1A 10
 camera Další foto...      

Mgr. Ivana Benešová

Přestože letošní 1. září poznamenal vytrvalý déšť a jistá epidemiologická opatření, prvňáčci nepřišli o slavnostní uvítání za přítomnosti pana starosty. Své rodiče sice tentokrát ve třídě mít nemohli, ale čekaly na ně alespoň dárečky. Ostatní ročníky zahájily pouze se svými třídními učiteli. Nevíme, jaký tento školní rok bude, ale okřídlené “společně to zvládneme“ ve škole platí dvojnásob.

zahajeni skolniho roku 10 zahajeni skolniho roku 22 zahajeni skolniho roku 32 zahajeni skolniho roku 33
 camera Další foto...      

Nevšední hudební zážitek jsme zprostředkovali žákům naší školy 3. a 4. března 2020. Bubeník Etienne van Sas s programem BUBNOVÁNÍ V KRUHU zapojil všechny přítomné do společné hry. Každý v sobě mohl najít rytmus, sladit ho s rytmem celé skupiny a prožít tak energii a sílu afrického bubnu. Bubnování je příjemná cesta k uvolnění, rozvíjí kreativitu a fantazii.

bubnovani v kruhu 01 bubnovani v kruhu 14 bubnovani v kruhu 20 bubnovani v kruhu 24
 camera Další foto...      

Mgr. Eva Nevečeřalová

vystava betlemu

V pátek 13. 12. se žáci 1. B vypravili na cestu autobusem do Heřmanova Městce, aby  tam navštívili výstavu betlémů a výstavu "Modrobílé Vánoce".

Počasí bylo příznivé, takže když si děti prohlédly všechny zajímavé betlémy (největší zájem byl o mechanický) a modrobílé ozdoby, vyrobené dětmi z mateřských i základních škol, ale i staršími lidmi z Domu důchodců, strávily zbytek času do příjezdu autobusu v zámeckém parku.

Betlémy i ozdoby byly moc pěkné a my máme zase inspiraci do příštího roku!

 

Mgr. Zuzana Bílková

Ve středu 4. prosince se v naší škole konalo divadelní představení pro žáky 1. – 3. tříd Duhová pohádka.

Tuto činoherní pohádku podle literární předlohy spisovatelky Daniely Fischerové dětem zahráli se svými loutkami Kamil Koula a jeho kolegyně z Divadla KK. Představení bylo provázeno písničkami a vyprávělo nejen o tom, Jak sluníčko udělalo barvy, Měsíc si vytrucoval hvězdičky nebo Jak vznikla kuřátka. Všechny pohádkové příběhy měly dětem ukázat, jak jsou v životě důležité soucit, ochrana a péče nebo snaha udělat svět hezčím.

divadlo duhova pohadka 03 divadlo duhova pohadka 05 divadlo duhova pohadka 12 divadlo duhova pohadka 19
 camera Další foto...      

Mgr. Zuzana Bílková