Letos nás manželé Kateřina a Miloš Motani vzali se svou fotograficko-filmovou projekcí do krásné i kruté Namibie. Program byl opět nabitý úžasnými scenériemi, dobrodružstvím, zajímavými zvířaty a lidmi. Teď už víme, že v nehostinné Namibské poušti žijí např. bílí pavouci, písečné zmije a gekoni. Poznali jsme prapodivné rostliny welwotchie, ostnité melouny nara a stromové aloe. Navštívili jsme opuštěné diamantové město, strašidelné Pobřeží koster, africké domorodé kmeny. Závěr opět patřil soutěži o ceny a ukázkám originálních předmětů. Někteří žáci dokonce odjížděli ozdobení červenou hlinkou od kmene Himba.

020 nam 170614 1057proweb240px 150 nam 170111 0790proweb240px 312 nam 170112 0055proweb240px 370 nam 2002 a3 5868proweb240px

Mgr. Eva Nevečeřalová

Odpověď na tuto otázku jsme zřejmě našli v projektu LISTOVÁNÍ, které jsme měli díky knihovnici Radce Zelenkové možnost zhlédnout 15. října 2018. Scénické čtení v této podobě naši žáci zažili poprvé, ale všichni doufáme, že to nebylo naposled. Dnešním dětem se lze jen těžko trefit do vkusu a zaujmout je, zvláště s literárním programem. Ovšem skvěle vybrané knížky a herecké výkony plné energie a vtipu to dokázaly. Takže když se sečtou knižní tituly Bertík a čmuchadlo, Ztraceni v čase, Život k sežrání a herci Lukáš Hejlík, Alan Novotný a Petra Bučková, výsledkem jsou nadšení žáci i učitelé.

listovani 01 listovani 02 listovani 03 listovani 04

Za finanční podporu projektu děkujeme Městysi Choltice a SRPŠ.

Mgr. Eva Nevečeřalová

Letošní blok akcí zaměřených na volbu povolání odstartovaly TECHNOHRÁTKY , které se tentokrát konaly na Odborném učilišti v Chroustovicích.

Deváťáci a někteří žáci z 8.A si na stanovištích vyzkoušeli hned několik učebních oborů-zahradník a aranžér, zedník, truhlář, automechanik, opravář, zámečník, služby a gastro obory. Rozmanité činnosti zvládali velmi dobře, důkazem je 2.místo v dovednostní soutěži. A tak jsme si domů vezli nejen květinová a dýňová aranžmá, ale i velkou bonboniéru.

technohratky 01 technohratky 07 technohratky 09 technohratky 14

Mgr. Eva Nevečeřalová

Stejně jako každý rok, i v letošním roce proběhlo fotografování prvňáčků do novin.

1 a 1 b

Fotografie našich prvních tříd vyjdou v Pardubickém deníku 18.10.2018.

V pátek 21.září 2018 jsme jako každoročně vyrazili na chovatelskou a pěstitelskou výstavu do Svičan. Počasí nám přálo, všichni jsme se krásně prošli a obdivovali jedinečné exempláře vystavovatelů.

vystava svincany 02 vystava svincany 08 vystava svincany 09 vystava svincany 10

Mgr. Marie Brožová

V úterý 11.září 2018 si mohli naši žáci pochutnat na zeleninových a ovocných šťávách a přesnídávkách. Ochutnávku pro nás připravila firma MK Fruit, která dodává dětem každé pondělí ovoce a mléko.

mk fruit 01 mk fruit 04 mk fruit 05 mk fruit 09

Mgr. Marie Brožová