Přestože letošní 1. září poznamenal vytrvalý déšť a jistá epidemiologická opatření, prvňáčci nepřišli o slavnostní uvítání za přítomnosti pana starosty. Své rodiče sice tentokrát ve třídě mít nemohli, ale čekaly na ně alespoň dárečky. Ostatní ročníky zahájily pouze se svými třídními učiteli. Nevíme, jaký tento školní rok bude, ale okřídlené “společně to zvládneme“ ve škole platí dvojnásob.

zahajeni skolniho roku 10 zahajeni skolniho roku 22 zahajeni skolniho roku 32 zahajeni skolniho roku 33
 camera Další foto...      

Nevšední hudební zážitek jsme zprostředkovali žákům naší školy 3. a 4. března 2020. Bubeník Etienne van Sas s programem BUBNOVÁNÍ V KRUHU zapojil všechny přítomné do společné hry. Každý v sobě mohl najít rytmus, sladit ho s rytmem celé skupiny a prožít tak energii a sílu afrického bubnu. Bubnování je příjemná cesta k uvolnění, rozvíjí kreativitu a fantazii.

bubnovani v kruhu 01 bubnovani v kruhu 14 bubnovani v kruhu 20 bubnovani v kruhu 24
 camera Další foto...      

Mgr. Eva Nevečeřalová

vystava betlemu

V pátek 13. 12. se žáci 1. B vypravili na cestu autobusem do Heřmanova Městce, aby  tam navštívili výstavu betlémů a výstavu "Modrobílé Vánoce".

Počasí bylo příznivé, takže když si děti prohlédly všechny zajímavé betlémy (největší zájem byl o mechanický) a modrobílé ozdoby, vyrobené dětmi z mateřských i základních škol, ale i staršími lidmi z Domu důchodců, strávily zbytek času do příjezdu autobusu v zámeckém parku.

Betlémy i ozdoby byly moc pěkné a my máme zase inspiraci do příštího roku!

 

Mgr. Zuzana Bílková

Ve středu 4. prosince se v naší škole konalo divadelní představení pro žáky 1. – 3. tříd Duhová pohádka.

Tuto činoherní pohádku podle literární předlohy spisovatelky Daniely Fischerové dětem zahráli se svými loutkami Kamil Koula a jeho kolegyně z Divadla KK. Představení bylo provázeno písničkami a vyprávělo nejen o tom, Jak sluníčko udělalo barvy, Měsíc si vytrucoval hvězdičky nebo Jak vznikla kuřátka. Všechny pohádkové příběhy měly dětem ukázat, jak jsou v životě důležité soucit, ochrana a péče nebo snaha udělat svět hezčím.

divadlo duhova pohadka 03 divadlo duhova pohadka 05 divadlo duhova pohadka 12 divadlo duhova pohadka 19
 camera Další foto...      

Mgr. Zuzana Bílková

Poslední listopadový pátek jsme  se ve 4.A  v rámci projektu Cesta kolem světa  věnovali tématu, jak se tráví vánoční svátky a některé festivaly v krajině nám tak vzdálené jako je Indie.

Řada dětí se oblékla do napodobenin tradičního sárí , někteří chlapci zvolili volnější oděv, vyzdobili jsme se červenou tečkou nad očima a užívali si den po indicku. Přečetli jsme indickou pohádku, vyslechli a hlavně vyzkoušeli indické rytmy, ochutnali jemné čočkové kari, sušenky s kardamonem, Masala čaj s kořením, granátové jablko a výborné indické placky upečené dvěma maminkami. Vyzkoušeli jsme napsat i pár znaků z tajemného sanskrtu, v tomto písmu zkusili napsat slovo Vánoce, nechyběly ani mandaly,darovaná vánoční hvězda na stole i skládané vánoční hvězdy z papíru.Zhlédli jsme i krátký film o této zemi.

Dobře nasyceni příběhy, jídlem i tancem jsme tento čas ukončily jednou starou moudrostí o zasetí myšlenek, činů, vlastností a jejich vlivu na náš osud.

cesta kolem sveta indie 08 cesta kolem sveta indie 16 cesta kolem sveta indie 20 cesta kolem sveta indie 23
 camera Další foto...      

Mgr. Ivana Benešová

V pondělí 18. 11. 2019 předala žákům 1. A a 1. B paní ředitelka I. Sedláčková slavnostně první velkou učebnici – Slabikář! V pátek předchozího týdne prvňáčci prokázali, že už znají všechna písmenka Živé abecedy, že je umí spojovat do slabik a do slov, takže mohou pokračovat v poznávání dalších písmenek abecedy ve Slabikáři.

den slabikare 02 den slabikare 24 den slabikare 27 den slabikare 29
 camera Další foto...      

Mgr. Zuzana Bílková