Ukliďme Česko 2016

V neděli 17. dubna se sešlo přes 100 lidí na 2. ročníku celorepublikové akce Ukliďme Česko. Letos se mimo LLM – kmen Trilobit a Mateřskou školu Choltice zapojila i Základní škola Choltice.

Naším cílem byl nejen úklid obory, ale také úklid Choltic podél hlavních cest s přilehlými komunikacemi do vedlejších obcí. Vyčištěna byla cesta do Chrtnik, Podhorek, Jedousova (i ke hřbitovu), k Cyklosu, ke stojickému lesu, k Bezděkovu a k Veselí.

Rozdělili jsme se do 12 skupinek. Každá ze skupin obdržela potřebnou výbavu a popis své trasy. Všichni jsme se po skončení své trasy sešli na společné buřtové párty s panem starostou a jeho paní, kteří vše potřebné zajistili.

Ku cti choltickým občanům a návštěvníkům obory slouží to, že množství odpadků nasbírané v oboře je podstatně menší než loni.

Děkujeme všem účastníkům, že jim naše okolí není lhostejné. Děkujeme také MŠ a ZŠ Choltice za spoluorganizování a panu starostovi a jeho paní za přípravu buřtové párty.

uklidme cesko 01 uklidme_cesko_02.jpg uklidme_cesko_03.jpg uklidme_cesko_04.jpg

Za LLM – kmen Trilobit Radka Zelenková


ČEZ - dík

V pátek 8. dubna předali zástupci Nadace ČEZ Základní škole Choltice, okres Pardubice šek na 39 tisíc korun, které škole pomohou upravit vstup do bezbariérové podoby. Peníze nám pomohli získat aktivní uživatelé mobilní aplikace EPP Pomáhej pohybem, jež pro ni sportováním získali potřebný počet bodů.

Ještě jednou moc děkujeme všem sportovcům.

pomahej_pohybem.jpg

Mgr. Iva Sedláčková - ředitelka školy