Naše škola se zapojila do projektu vydavatelství Vltava Labe Media, ve kterém jsou do ledna publikovány v lokálních denících fotografie prvních tříd. Na konci projektu – v lednu před pololetním vysvědčením – vyjde příloha Naši prvňáci, kde budou zveřejněny všechny snímky prvňáků z regionu pohromadě.

Fotografie našich prvních tříd vyšly v Pardubickém deníku ve středu 29.11.2017.

nasi prvnaci

13. listopadu se po celém světě slaví Světový den laskavosti. Naše 8.A v tento den za asistence paní ředitelky předala zástupcům Dětského centra Veská symbolický darovací šek v hodnotě 5600Kč (výtěžek uspořádaného blešího trhu) a drobné dárky. Velké poděkování od ředitelky dětského centra patří všem, kteří nám na akci přispěli finančně, materiálně nebo pomocí. Vážíme si i podpory pana kastelána Rychteckého, který umožnil předání šeku na Malém zámku a zajistil dětem z Veské prohlídku místního muzea.

laskavec 01 laskavec 02 laskavec 03

Mgr. Eva Nevečeřalová

Ve středu 11. října se uskutečnila na naší škole již tradiční akce "Bílá pastelka".

Jedná se o veřejnou sbírku, pořádanou Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých ČR (SONS ČR), proběhnla u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole.

Naši žáci prodali pastelky v hodnotě 5 193,- Kč.

logo cdpr1Velmi si vážím pomoci při sbírce v boji proti rakovině, která se konala 10.5. 2017

S pomocí žáků se podařilo vybrat celkem 17 092,- za 669 ks prodaných kytiček, což vychází na velmi pěkný průměr cca 25,50 Kč na kytičku.

Velké díky, patří vedení školy za pomoc při organizaci sbírky, jak už propagací mezi žáky o konání sbírky, tak uvolnění 7 žáků 9. třídy a 1 žákovi 4. třídy k prodeji kvítků v obci a ve škole.

Akce se zúčastnily a můj velký dík patří:

mému synovi Michalovi Kernovi žákovi 4. třídy za pomoc při prodeji kvítků ve škole a dalších veřejných místech

žákům 9. třídy v těchto skupinách:

• Adriana Skálová, Jakub Homola a David Kuchařík: 1 940,-
  • Jakub Malíř, Tomáš Nedvěd: 1 733,-
  • Karel Fišera, Petr Šedivý: 779,-

Všem, kteří se na sbírce podíleli patří velký DÍK!

Kernová Pavla

Děti z prvního stupně naší školy pod vedením svých učitelek vyrobily mnoho hezkých předmětů pro vánoční výzdobu. Veřejnost si je může prohlédnout v rámci akce Advent na zámku tuto sobotu 3.12. 2016.

vyrobky advent 01 vyrobky advent 02 vyrobky advent 03 vyrobky advent 04 vyrobky advent 05
vyrobky advent 06 vyrobky advent 07 vyrobky advent 08 vyrobky advent 09 vyrobky advent 10

Za 1. stupeň Mgr. Dagmar Zálabská

Ukliďme Česko 2016

V neděli 17. dubna se sešlo přes 100 lidí na 2. ročníku celorepublikové akce Ukliďme Česko. Letos se mimo LLM – kmen Trilobit a Mateřskou školu Choltice zapojila i Základní škola Choltice.

Naším cílem byl nejen úklid obory, ale také úklid Choltic podél hlavních cest s přilehlými komunikacemi do vedlejších obcí. Vyčištěna byla cesta do Chrtnik, Podhorek, Jedousova (i ke hřbitovu), k Cyklosu, ke stojickému lesu, k Bezděkovu a k Veselí.

Rozdělili jsme se do 12 skupinek. Každá ze skupin obdržela potřebnou výbavu a popis své trasy. Všichni jsme se po skončení své trasy sešli na společné buřtové párty s panem starostou a jeho paní, kteří vše potřebné zajistili.

Ku cti choltickým občanům a návštěvníkům obory slouží to, že množství odpadků nasbírané v oboře je podstatně menší než loni.

Děkujeme všem účastníkům, že jim naše okolí není lhostejné. Děkujeme také MŠ a ZŠ Choltice za spoluorganizování a panu starostovi a jeho paní za přípravu buřtové párty.

uklidme cesko 01 uklidme_cesko_02.jpg uklidme_cesko_03.jpg uklidme_cesko_04.jpg

Za LLM – kmen Trilobit Radka Zelenková