Pojďme spolu navštívit  některé výtvarné práce žáků 1. stupně a potěšit se ze šikovnosti a nápadů všech zúčastněných.

vyzdoba na chodbach 05 vyzdoba na chodbach 06 vyzdoba na chodbach 08 vyzdoba na chodbach 09
vyzdoba na chodbach 11 vyzdoba na chodbach 13 vyzdoba na chodbach 15 vyzdoba na chodbach 17

Mgr. Ivana Benešová

Dne 5. 4. 2019 proběhl na naší základní škole zápis do první třídy. Stejně jako v minulých letech se dětí a rodičů ujali žáci a žákyně vyšších ročníků. Letos pomáhali princezny, víly, Spiderman, Batman a další pohádkové postavy. V rámci zápisu si děti i jejich rodiče mohli prohlédnout tělocvičny, učebnu přírodopisu, družinu i ostatní třídy. Děti pak předvedly své znalosti a dovednosti a odnesly si domů i nějaké dárečky.

Poděkování patří všem učitelům i žákům, kteří se zúčastnili přípravy a realizace zápisu.

Těšíme se na naše nové žáky.

zapis 01 zapis 07 zapis 14 zapis 30

Mgr. Iva Sedláčková - ředitelka ZŠ Choltice

Během měsíce března a dubna nás navštívili předškoláci z MŠ Veselí, MŠ Valy, MŠ Turkovice a MŠ Choltice. Během těchto návštěv děti z mateřských škol pozorovaly nejen práci našich šikovných prvňáčků, ale také se s námi zapojily do několika aktivit jak v lavici, tak i na interaktivní tabuli. Cílem návštěvy bylo seznámení předškoláků se školním prostředím, a především také ukázka toho, že ve škole může být legrace a že se děti nemusí ničeho obávat. Jelikož nás v pátek 5.4. 2019 čeká zápis do prvních tříd, budeme se na předškoláky moc těšit a věříme, že si tento den užijí.

predskolaci v 1A 1B 01 predskolaci v 1A 1B 04 predskolaci v 1A 1B 06 predskolaci v 1A 1B 09

za 1.A Mgr. Daniela Čepčářová 1.B Mgr. Marie Brožová, Lenka Jiřišťová

27. března 2019 pořádalo Střední odborné učiliště plynárenské Pardubice Technohrátky. Osm žáků z naší školy mělo možnost Technohrátky navštívit a zábavnou formou se seznámit s obory, které škola ke studiu nabízí.

Žáci poznali na vlastní kůži obory: mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení se zaměřením na tepelná čerpadla a vzduchotechniku, mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení, technik plynových zařízení a tepelných soustav, mechanik tepelných soustav, instalatér a kominík.

Na jednotlivých stanovištích si chlapci vyzkoušeli např. zapojit elektrický obvod, sestavit z měděných trubek „žirafu“ a svářet. Viděli a slyšeli výbuch z děla. Dozvěděli se zajímavé věci o zemním plynu - o plynu v pevném i v kapalném skupenství apod.

technohratky3 01 technohratky3 04 technohratky3 05 technohratky3 07

Na závěr Technohrátek se konalo závěrečné vyhlášení soutěží, které bylo milým zakončením celého „technohrátkového“ dne. Akci hodnotím jako velmi přínosnou. Žákům se na škole líbilo a zároveň si uvědomili, co každá z jednotlivých profesí obnáší.

Klára Chudomelová

21. března je Světový den Downova syndromu, což je genetické onemocnění, které je způsobeno poruchou 21. chromozomu. Tento Světový den má i svůj vlastní symbol a tím je pár odlišných ponožek, a proto jsme si i my oblékli každou ponožku jinou. Jsme rádi, že jsme každý jiný a učíme se vzájemné toleranci a pomoci druhým.

ponozkovy den 1 ponozkovy den 2 ponozkovy den 3

Mgr. Marie Brožová

Školní družina zakončila měsíc únor výletem do Regionálního muzea v Chrudimi, kde právě probíhala výstava nazvaná Fenomén Igráček. Hravá výstava nám nabídla pohled do historie, současnosti i budoucnosti legendární plastové figurky Igráček, která provázela naše děti už od roku 1976, kdy byla stvořena první postavička zedníka. Ve spolupráci s firmou Efko jsme byli pozváni do světa panáčků, představujících nejrůznější povolání. Součástí výstavy byly i Igráčci v podobě Josefa Ressela a JUDr. Karla Pippicha. Připraven byl i hrací koutek s řadou postaviček Igráčků, které na nás čekaly, až si s nimi přijdeme na závěr pohrát. Výlet se nám vydařil a do školy jsme se vraceli všichni spokojení.

igracek 01 igracek 02 igracek 04 igracek 06

Markéta Zářecká

Podkategorie

V tomto školním roce navštěvuje školní družinu 111 dětí. Děti jsou rozděleny do 4 oddělení. Náplň družiny je rozmanitá. Hlavní snahou je udržování kamarádských vztahů mezi dětmi v jednotlivých odděleních i při společném pobytu na školním dvoře. V každém oddělení je dětem nabízena výtvarná a tvořivá činnost.  Děti hrají hry pro upevnění kolektivu. Za příznivého počasí každý den navštěvujeme školní dvůr. V zimě a za špatného počasí můžeme jít do tělocvičny.  Spolupracujeme  také na různých akcích s knihovnou městyse Choltice. V jednotlivých odděleních vyrábíme různé výrobky, přáníčka a dárky. Zdobíme si také chodbu u družin i jiné části školy. Naším velkým přáním je dovybavit školní hřiště novými herními prvky. Po celý školní rok budou na stránkách školy k zhlédnutí fotografie z činnosti jednotlivých oddělení. Fotografie budou průběžně doplňovány.

camera Fotografie z činnosti družiny...