S blížícím se koncem školního roku vyráží žáci na slíbené výlety, na které se celý rok těší a jsou odměnou za jejich celoroční práci. Cílem žáků 6. třídy se v úterý 13. 6. 2018 stal park Mirakulum v Milovicích.

Po všech krásných horkých slunečných dnech se na nás ráno obloha trochu mračila, a tak jsme celou cestu doufali, že počasí nám bude přece jen přát, abychom si výlet náležitě užili. Měli jsme štěstí, cestou nám pomračená obloha nevadila a zanedlouho na nás vykouklo sluníčko, které jen dotvořilo příjemnou atmosféru celého dne.

Park Mirakulum je plný originální zábavy a volnočasových aktivit. Našim prvním cílem se stal hrad s prolézačkami a podzemními chodbami a poté následovaly další atrakce: lesní hřiště, obří trampolíny, houpačky, lanová centra, apod. Chvilku jsme si tak mohli připadat jako šplhající opičky, chvilku jako horníci v podzemí. Vyzkoušeli jsme, co se dalo a bylo to moc prima.

mirakulum 04 mirakulum 21 mirakulum 32 mirakulum 35

Mgr. Soňa Blažková

1. den . Ubytovali jsme se v chatkách, prošli se po okolí a hráli hry v areálu tábora. Je to moc pěkně.

2. den - Dnes proběhl poznávací závod. Po závodě jsme se vykoupali v rybníku - bylo to příjemné osvěžení. Po obědě jsme šli do Kamenice nad Lipou a na zámku si prohlédli výstavu hraček.

3. den - Celodenní výlet po okolí - ušli jsme cca 10 km. Po výletě jsme se vykoupali v rybníku, doplnili si deníček o další zážitky a po pohádce šli spát.

4. den - děti si na památku ozdobily lžičku. Po obědě jsme se šli vykoupat do rybníka. Před večeří si děti zaběhly postřehový závod. Než se setmělo, opekli jsme si špekáčky a po setmění si všechny děti prošly stezku odvahy. Zítra nás čeká balení kufrů a cesta domů.

kalich 01 kalich 01 kalich 03 kalich 04

Víťa, Lenka, Markéta, Klára a děti

V pátek 15. 6. jsme se vydali na výlet do Hulic, kde jsme nejprve navštívili Včelí dům. Děti si vyslechly mnoho zajímavostí ze života včel, mohly si vyzkoušet několik zábavných aktivit zaměřených na zručnost, rozeznávání pachu, dělbu práce v úlu, složily si úl a proskleným prostorem mohly pozorovat dění v reálném úlu. Po nákupu "medových výrobků" jsme vyrazili do Vodního světa, vzdáleného jen 1 km. Nadšení patřilo nejprve vnitřním objevným aktivitám na život v sladké vodě, ochutnávce vody od pramene, výrobě mraků, seznámení s obyvateli nádrží a rybníků apod. Protože nám počasí přálo, mohli jsme si dopřát i venkovní hrátky s vodními mlýnky, pumpami, vodopádem apod. Na hrázi nás překvapil více než 5tikilový kapr. Řádně osvěženi i správně unaveni jsme spokojeně dorazili zpět.

vylet 2trid hulice 02 vylet 2trid hulice 22 vylet 2trid hulice 32 vylet 2trid hulice 52

Mgr. Ivana Benešová

CDPR 2018 plakat A4 fin

Ráda bych poděkovala všem zúčastněným a hlavně Vám za pomoc a spolupráci při veřejné sbírce.

Velmi si vážím pomoci při sbírce v boji proti rakovině, která se konala 16.5. 2018.

S pomocí žáků se podařilo vybrat celkem 18.908,- za 767 ks prodaných kytiček, což vychází na velmi pěkný průměr cca 24,65 Kč za kytičku.

Velké díky, patří vedení školy za pomoc při organizaci sbírky, jak už propagací mezi žáky o konání sbírky, tak uvolnění 7 žáků 9. třídy a 1 žákovi 5. třídy k prodeji kvítků v obci a ve škole.

Akce se zúčastnily a můj velký dík patří:

mému synovi Michalovi Kernovi žákovi 5. třídy za pomoc při prodeji kvítků ve škole a dalších veřejných místech.
žákům 9. třídy v těchto skupinách:
Matěj Kubín, Adam Kolář
Justýna Karabcová, Nikola Petříčková
Markéta Kosinová, Nikola Nováková, Lukáš Holub

Všem, kteří se na sbírce podíleli patří můj velký DÍK!

Věřím, že minimálně stejný úspěch budeme mít i příští rok.
Přeji Vám mnoho zdraví, úspěchů a moc Vám děkuji za podporu a pomoc.

S pozdravem Kernová Pavla

dekovny certifikat zivot detemKrásný den, milá paní ředitelko Sedláčková,

srdečně Vám děkujeme za celou organizaci sbírky ve školním roce 2017/2018.

V příloze posíláme děkovný certifikát, prosím, předejte naše poděkování vašim šikovným dětem, rodičům a všem zaměstnancům, kteří se do sbírky zapojili a kteří si poděkování opravdu zaslouží. Jejich pomoc je pro "naše" děti nenahraditelná.

Byli bychom velmi rádi, kdybyste si s dětmi našli chvíli času a podívali se na některé z našich krátkých videí, které najdete na https://www.youtube.com/user/Zivotdetem.

Ještě jednou Vám moc a moc děkujeme za vaši neocenitelnou pomoc, které si nesmírně vážíme.

S přáním všeho jen dobrého
Za Život dětem, o.p.s.
Zdenka Hollerová

V pondělí 11. 6. jsme měli ve škole Italský den. Někteří žáci si možná mysleli, že se ten den nebudou učit, ale opak byl pravdou. Cílem tohoto projektového dne bylo utvořit si představu o Itálii a jejích typických znacích (pro ty, kteří ještě v Itálii nebyli), a také nabrat nové vědomosti (pro ty, kteří už Itálii „ochutnali“). Ve škole se dalo projít těmito deseti interaktivními stanovišti: Pinocchio, Osmisměrka, Křížovka – italský prezident, Regiony Itálie, Barvy, Čísla, Řím, Auta + skútr, Hudba a Jídlo. Ke střídání stanovišť nás vybízela znělka písničky Nel blu dipinto di blu (Volare), která má velice chytlavý refrén. Během dopoledne jsme také tvořili, konkrétně jsme malovali temperami charakteristiky Itálie. Obrázky budou k prohlédnutí na chodbě školy.
Che bella giornata!

italsky den 06 italsky den 16 italsky den 19 italsky den 35

Saluti, Mgr. J. S. Tichá

Podkategorie

Děti opět v tomto roce navštěvují 4 oddělení. V každém oddělení je dětem nabízena výtvarná a tvořivá činnost. Při výtvarných činnostech malují pastelkami, vodovými a temperovými barvami. Dostatek pohybu mají na školním dvorku. Pokud nám to počasí dovolí, jsme na dvorku každý den. Na procházky chodíme také do obory. V zimě a za špatného počasí hrajeme hry v tělocvičně. V jednotlivých odděleních vyrábíme různé výrobky, přáníčka a dárky. Celý školní rok si můžete prohlédnout fotografie z činností jednotlivých oddělení.

camera Fotografie z činnosti družiny...