Sněhová nadílka se nám poštěstila zatím jen dvakrát, ale 1.B si ji dokázala skvěle užít :-)
Pár fotek je toho důkazem.

mame radi zimu 005 mame radi zimu 006 mame radi zimu 021 mame radi zimu 028

Mgr. Lenka Nešetřilová

31.1.dostávali prvňáčci své první vysvědčení. Protože se jim všem v prvním pololetí náramně dařilo, oslavili jsme tento velký den karnevalem. Děti si to užívaly plnými doušky. Hráli jsme hry, pouštěli písničky na přání, na které se děti pořádně vyřádily. Díky rodičům jsme měli krásné pohoštění. Za to jim mockrát děkuji.

pololetni vysvedceni 001 pololetni vysvedceni 006 pololetni vysvedceni 007 pololetni vysvedceni 008 pololetni vysvedceni 012 pololetni vysvedceni 010
pololetni vysvedceni 014 pololetni vysvedceni 018 pololetni vysvedceni 020

Třídní učitelka Lenka Nešetřilová

Dne 6.2.2018 se naši žáci zúčastnili anglické soutěže Agyslingua na Anglickém gymnáziu v Pardubicích. Kategorii A2 reprezentoval Jan Brož, který skončil na výborném 7.-8. místě. V kategorii B1 soutěžil Tomáš Dvořák. Umístil se na skvělém 21. místě. Vzhledem k velkému množství zúčastněných a velké konkurenci se jedná o velmi pěkná umístění. Gratulujeme a těšíme se opět za rok!

al 01 al 02

Mgr. Iva Sedláčková

ziva knihovnaV pátek 26.1.2018 se u nás ve škole objevilo 7 živých knih – nositelů příběhů a zážitků, mladých lidí z různých koutů světa (ze Španělska, Dominikánské republiky, Brazílie, Mexika, Belgie, USA, Chile). Žáci z nejstarších ročníků měli možnost se „začíst“ do různých životopisů, vyzkoušet svoje jazykové schopnosti a dovednosti, zatančit si a především dovědět se o tom, jak se žije jinde a jaké je to pro cizince žít v Čechách a učit se český jazyk. Obrovský dík patří všem, kteří pomohli tuto akci zorganizovat – všem tlumočníkům, organizátorům, organizaci AFS a hlavně lidem, kteří nelitovali volného času a „četli si“ s námi.

ziva knihovna 02 ziva knihovna 01 ziva knihovna 03

Mgr. Iva Sedláčková

Máme tu 31. ledna a děti si domů odnesou výpis z vysvědčení. Než jej ale ukáží doma rodičům, přichystali jsme pro ně sportovní akci s názvem Veverčák. Organizaci si vzala na starost p. uč. Benešová. Akce byla dobrovolná. Děti soutěžily ve dvojicích v 9 disciplínách – šplh, plazení, slalom mezi kloboučky, skok z místa, hod plným míčem, člunkový běh, trojskok, pohyblivý chodník a střílení gólů v brankářském „brnění“. Pokud v disciplíně zvítězily, dostaly kartičku s veverkou v barvě stanoviště. Komu se podařilo získat všechny barvy, dostane diplom. Pro všechny zúčastněné jsou pak připraveny burské oříšky.

vevercak 006 vevercak 015 vevercak 055 vevercak 065
 cameraDalší foto...

Mgr. Johana Sara Tichá

Předposlední školní den v tomto kalendářním roce jsme se jeli „vyblbnout“ do Tonga v Hradci Králové. Děti Tongo milují. V hale na ploše 2 900 m² se nachází spousta atrakcí, které nabízejí nezapomenutelné zážitky. Jsou tam trampolíny, nafukovací ryba, která zavírá tlamu, hrad, skákací hrad, sopka s klouzačkou, motokáry nebo hřiště pro míčové hry. Pro návštěvníky je k dispozici také bufet s občerstvením a stolečky, kde si děti mohou odpočinout. Výlet se vydařil, nikomu se nic nestalo, tak už nezbývá nic jiného, než se těšit na vánoční svátky.

tongo 07 tongo 08 tongo 22 tongo 33

Mgr. Johana Sara Tichá

Podkategorie

Děti opět v tomto roce navštěvují 4 oddělení. V každém oddělení je dětem nabízena výtvarná a tvořivá činnost. Při výtvarných činnostech malují pastelkami, vodovými a temperovými barvami. Dostatek pohybu mají na školním dvorku. Pokud nám to počasí dovolí, jsme na dvorku každý den. Na procházky chodíme také do obory. V zimě a za špatného počasí hrajeme hry v tělocvičně. V jednotlivých odděleních vyrábíme různé výrobky, přáníčka a dárky. Celý školní rok si můžete prohlédnout fotografie z činností jednotlivých oddělení.

camera Fotografie z činnosti družiny...