V pátek 1. 12. se konala v ZŠ Řečany soutěž ve šplhu. Za naši školu se této akce zúčastnilo 29 dívek a chlapců z 1.-5. třídy. Do Řečan přijeli „šplhavci“ ze sedmi základních škol.

Po slavnostním nástupu začaly děti šplhat postupně od 1. do 5. třídy. Když všichni došplhali, navštívil řečanskou tělocvičnu Mikuláš se svým andělsko-čertovským doprovodem a každého účastníka závodu odměnil nadílkou. Zatímco porota hodnotila výsledky, místní zápasnický oddíl předvedl dětem ukázky své činnosti.

Ze soutěže jsme přivezli 3 bronzové medaile a jako škola jsme skončili na 4. místě. Všem zúčastněným zástupcům naší školy děkujeme a gratulujeme.

splh recany 002 splh recany 008 splh recany 028 splh recany 040

Mgr. Zuzana Bílková

Naše škola se zapojila do projektu vydavatelství Vltava Labe Media, ve kterém jsou do ledna publikovány v lokálních denících fotografie prvních tříd. Na konci projektu – v lednu před pololetním vysvědčením – vyjde příloha Naši prvňáci, kde budou zveřejněny všechny snímky prvňáků z regionu pohromadě.

Fotografie našich prvních tříd vyšly v Pardubickém deníku ve středu 29.11.2017.

nasi prvnaci

Od pondělí 13. 11. do čtvrtka 16. 11. byli žáci 2. A a 2. B v pobytovém zařízení Ekocentra PALETA Pardubice v Oucmanicích. Ačkoliv bylo typické podzimní listopadové počasí, zažili jsme úžasný týden, plný skvělých zážitků. Z činností, které pro nás byly připraveny, si děti vytvořily složky (deníčky), které si pak odvezly jako památku domů.

paleta 016 paleta 042 paleta 096 paleta 109

Složky si děti svázaly do desek z ručního papíru, který si samy vyrobily. Dovnitř pak zařadily pracovní listy: stopy zvířat, ptáci, listy ze sto let starého deníku, mandala – svíčka, ... V průběhu pobytu jsme si vyzkoušeli zadělat a upéct vánočku, odlévali jsme stopy ze sádry, vypichovali jsme obrázek nebo náramek z vlny technikou „filcování“, vyráběli jsme svíčky, řezali a sekali jsme dříví a někteří krmili domácí zvířátka (kozy, ovce, morčata a oslíka Amose). Ubytování ani jídelníček neměly chybu a my doufáme, že se do Oucmanic ještě někdy podíváme.

paleta 137 paleta 178 paleta 209 paleta 367
camera Více fotografií ke stažení...

Mgr. I. Benešová a Mgr. Z. Bílková, tř. uč. 2. A a 2. B

Žáci 4.B se již od začátku měsíce listopadu aktivně věnovali vytváření projektu „Svět zvířat“. Každý žák nejprve vyhledal, zjistil a zaznamenal informace o zvířeti, které ho nejvíce zajímalo. Poté jsme v menších skupinkách vytvářeli další „vizitky“ členů zvířecí říše. Zprvu jsme si museli informace nalézt, vybrat z textu ta nejzajímavější a nejdůležitější fakta, která se musela písemně zaznamenat, a nakonec nesměl chybět ani nakreslený obrázek daného živočicha. V celkovém přehledu nechybí ani zajímavosti ze světa zvířat, které mnohé z nás velmi překvapily a mnohdy i pobavily. Na projektu se pracovalo především v rámci hodin přírodovědy a českého jazyka, čímž jsme dokonale vyzdvihli mezipředmětové vztahy. Na závěr jsme si samozřejmě všechna zvířata představili a povídali si o nich. Výsledkem práce naší třídy je nejen poutavý přehled zvířat, který zdobí chodbu naší školy, ale také vzpomínky na radostné a vtipné chvilky, které jsme během našeho projektu společně zažili.

svet zvirat 01 svet zvirat 02

Mgr. Daniela Čepčářová

13. listopadu se po celém světě slaví Světový den laskavosti. Naše 8.A v tento den za asistence paní ředitelky předala zástupcům Dětského centra Veská symbolický darovací šek v hodnotě 5600Kč (výtěžek uspořádaného blešího trhu) a drobné dárky. Velké poděkování od ředitelky dětského centra patří všem, kteří nám na akci přispěli finančně, materiálně nebo pomocí. Vážíme si i podpory pana kastelána Rychteckého, který umožnil předání šeku na Malém zámku a zajistil dětem z Veské prohlídku místního muzea.

laskavec 01 laskavec 02 laskavec 03

Mgr. Eva Nevečeřalová

Ve středu 11. října se uskutečnila na naší škole již tradiční akce "Bílá pastelka".

Jedná se o veřejnou sbírku, pořádanou Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých ČR (SONS ČR), proběhnla u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole.

Naši žáci prodali pastelky v hodnotě 5 193,- Kč.

Podkategorie

Děti opět v tomto roce navštěvují 4 oddělení. V každém oddělení je dětem nabízena výtvarná a tvořivá činnost. Při výtvarných činnostech malují pastelkami, vodovými a temperovými barvami. Dostatek pohybu mají na školním dvorku. Pokud nám to počasí dovolí, jsme na dvorku každý den. Na procházky chodíme také do obory. V zimě a za špatného počasí hrajeme hry v tělocvičně. V jednotlivých odděleních vyrábíme různé výrobky, přáníčka a dárky. Celý školní rok si můžete prohlédnout fotografie z činností jednotlivých oddělení.